Slavni Argentinac je otkrio da je nakon odlaska iz Pari Sen Žermena 2023. godine želeo da se vrati u Barselunu, ali da to, kako kaže, nije bilo moguće tada.
"Imao sam nameru da se vratim u Barselonu, da budem tamo gde sam oduvek želeo da budem, ali nije bilo moguće, na kraju, odluku sam doneo sa porodicom", rekao je Mesi.
Argentinac je ukupno 21 godinu proveo u katalonskom klubu, a PSŽ mu je bio prvi klub nakon Barse.
Mesi je takođe dodao da je osvajanje Mundijala bila velika stvar.
"Činjenica da smo osvojili Svetsko prvenstvo je takođe mnogo uticala na moj put. Bio sam siguran da ne želim više da igram za neki tim u Evropi. To mi nije palo napamet. Sa porodicom sam odlučio da odem u SAD i da igram u MLS-u, u klubu koji se razvija i koji ima ambicije da ostvari velike rezultate".
Govorio je Mesi i o periodu koji je proveo u Parizu - kaže da se tamo nije osećao kao kod svoje kuće.
"Bile su to dve komplikovane godine jer smo živeli na jedan način u Barseloni, doduše bili smo ok i u Parizu, ali nisam se osećao komforno dan za danom i na treninzima. Sve vreme sam želeo da mi je porodica u redu i samo tako sam mogao da uživam u svemu što volim".
EPA-EFE/Friedemann Vogel
Od dolaska u Majami sve je, kaže, kao što je nekad bilo. Opet se oseća opušteno, prijatno...
"Sada uživam, ne mogu da tražim više od ovoga što imam ovde. Želim da se takmičim i da pobeđujem. To je moja esencija i tako napredujem".
Zahvalan je Bogu na svemu što mu je pružio u životu, na rezultatima i na karijeri koju ima.
"Činjenica da mogu da kažem da sam postigao sve u fudbalu je nešto zaista vredno. Kao što uvek kažem, na timskom nivou, imao sam dovoljno sreće da osvojim sve što se moglo osvojiti sa Barselonom, kao i sa reprezentacijom. To je nešto što ću ceniti još više kako vreme bude prolazilo. Zato kažem da sam uvek zahvalan na tome, na svemu što sam postigao. Da, Bog mi je dao sve to".
Jedna od tema o kojoj je govorio Mesi, neizbežna svakako, je Mundijal u Kataru i nezaboravna titula Argentine, ali i gorak poraz od Nemačke u finalu 2014. godine.
"Plasman u finale i poraz protiv Nemačke za mene je bila tortura. Titula koju smo posle osvojili u Kataru je ublažila osećaj koji sam sve vreme imao zbog gubitka titule 2014. godine. Mogao sam da osvojim dva Mundijala, ali na kraju dana mogu da kažem da imam trofej svetskog prvenstva".
Naredna godina biće istorijska za fudbal, za Mesija, za Argentinu - Leo će igrati svoje poslednje svetsko prvenstvo.
"Mundijal je još daleko, ali ide vreme, bliži se. Ova godina biće vrlo važna, bitno je da igram konstantno, da se osećam dobro. Prethodnu godinu sam ušao sa nekim povredama, a ove sam imao dobru predsezonu, počeo sam dobro i osećam se dobro. Ali duga je sezona, trajaće sve do decembra plus imamo i svetsko klupsko prvenstvo. Videćemo, ali ono što je sigurno ne želim da postavljam ciljeve, idem dan za danom, pa ćemo videti kako ću se osećati fizički. Moram biti iskren prema sebi".
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Partizan je prošlost za Tajrika Džonsa, Amerikanac je debitovao za Olimpijakos, odigrao odličnu utakmicu, a nakon toga je sabrao utiske o prethodnih desetak dana. Turbulentnih desetak dana.
Suspendovala je Budućnost Lazara Savovića jer nije hteo da potpiše novi ugovor, gde bi se promenila klauzula, a mladom vezisti se smeši odlazak u januaru.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Suspendovala je Budućnost Lazara Savovića jer nije hteo da potpiše novi ugovor, gde bi se promenila klauzula, a mladom vezisti se smeši odlazak u januaru.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
Roblox, platforma sa ogromnim brojem maloletnih korisnika, godinama se suočava sa ozbiljnim problemima vezanim za bezbednost dece. Nakon niza tužbi uvode se drastične mere.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar