Sreda, 13.12.2023.

16:00

Zvezda se oprostila od LŠ; Bahar razočaran; Gvardiola se ne seća ponude

Fudbaleri Crvene zvezde porazom od Mančester sitija na stadionu "Rajko Mitić" (3:2) završili su učešće u Ligi šampiona.

Izvor: MT

Autor: MT

Starsport

Prvi meč, odigran u septembru u Mančesteru, pripao je aktuelnom šampionu "starog kontinenta" rezultatom 3:1.

Utakmici u Beogradu prethodila je tuča navijača dva tima, dok su omladinci na "krovu" remizirali 2:2.

"Delije" su poranile na utakmicu, da bi pre početka utakmice napravile koreografiju i "obojile" tribine.

Prvi gol za "građane" postigao je Mika Hamilton već u 19. minutu, da bi na početku drugog poluvremena domaći navijači transparentom "pecnuli" Siti.

Gosti su prednost duplirali u 62. preko Oskara Boba, da bi u 76. In Bom Hvang vratio nadu crveno-belima. Kalvin Filips je u 85. sa "kreča" povisio rezultat, da bi Aleksandar Katai u prvom minutu nadoknade postavio konačnih 3:2.

In Bom Hvang je posle meča rekao da se fokusira na derbi, dok je Barak Bahar istakao da u tom susretu Zvezda mora da pobedi.

Aleksandar Dragović se nada da se navijači nisu naljutili, dok je Jovan Mijatović kazao da je igrače Sitija do pre šest meseci gledao samo na TV-u.

Pep Gvardiola je na konferenciji istakao da se ne seća da je ikada imao ponudu Zvezde, Barak Bahar je kazao da klub ima lepu budućnost, Joško Gvardiol je pohvalno govorio o Zvezdi i reprezentaciji Srbije, dok je Mateo Kovačić znao da su crveno-beli dobar tim.

Dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić" mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.net.