Asano heroj Japana VIDEO

Bivši fudbaler Partizana Takuma Asano doneo je trijumf Japanu u kvalifikacijama za Mundijal.

Izvor: MS

Autor: MS

Asano je na meču protiv Australije 2:1 u Saitami bio tvorac pobedonosnog gola pet minuta pre kraja.

Krilni igrač nemačkog Bohuma je šutirao, golman mu je odbranio, ali je Aziza Behič neoprezno smestio loptu u sopstvenu mrežu.

Prethodno je Aoa Tanake bio strelac u osmom mimutu, da bi izjednačio Ajdin Hrustić 20 minuta pre kraja.

Na tabeli Grupe B Australija je vodeća sa devet bodova, dok je Japan na trećem mestu sa šest i ovaj trijumf mu je bio preko potreban.

Plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine osiguraće po dve najbolje plasirane selekcije iz obe grupe, dok će dve trećeplasirane selekcije u dodatni baraž.