Fudbaleri Real Sosijedada osvajači su španskog Kupa kralja za sezonu 2019/20.

Izvor: MT

Autor: MT

Sosijedad sa
EPA-EFE/Julio Munoz

Oni su u velikom finalu savladali svoje komšije iz Baskije, Atletik Bilbao, sa 1:0.

Jedini gol postigao je Mikel Ojarsabal u 63. minutu iz penala.

Tom prilikom je crveni karton pokazan Inigu Martinesa, zbog prekršaja u momentu kada je bio poslednji igrač. Ipak, pomoću VAR-a, odluka je promenjena i on je kažnjen samo žutim kartonom.

Utakmica, koja je trebalo da bude odigrana još prošle godine, ali je odložena zbog korone, nije bila naročito interesantna.

Praktično, jedine zanimljive situacije ticale su se VAR-a, koji je konsultovan u još dve situacije.

I tada su dobro prolazili igrači Atletika. Prvo je u 37. minutu Dani Garsija ostao sa samo žutim kartonom, da bi u 49. minutu sudija Havijer Estrada odlučio da nema penala za Sosijedad.

Sosijedadu je ovo treći trofej u Kupu kralja, nakon onih 1909. i 1987. godine.