Utorak, 12.01.2021.

23:12

Volej Pogbe postavio Junajted na čelo Premijer lige

Mančester junajted je teškom mukom uspeo da savlada Barnli na stadionu "Taft Mur" rezultatom 1:0 (0:0).

Izvor: SS

Autor: SS

Sa ta tri boda su "crveni đavoli" skočili na čelo tabele Premijer lige, preskočivši Liverpul sa koijm se sastaje u nedelju od 17:30h na "Enfildu".

Jedini gol na utakmici postigao je Pol Pogba koji je odigrao sjajan meč i nagovestio da se vraća u nekadašnju formu.

Francuz je u 71. minutu zahvatio fenomenalan volej sa ivice kaznenog prostora.

Uz malo sreće lopta je završila u mreži jer je zakačila jednog defanzivca i tako je Pogba rešio utakmicu.

Barnli do kraja nije uspeo da savlada Davida de Heu, što je njegov šesti meč na "Tarf Muru" na kom je ostao nesavladan.

U drugom meču večeri, ali 18. kola, Everton je slavio u gostima ekipi Vulverhemptona sa 2:1 (1:1).

"Karamele" su povele već u 6. minutu golom Ivobija, a izjednačio je u 14. Ruben Neves.

Krajnji trijumf Evertonu doneo je Majkl Kin pogotkom u 77. minutu za konačnih 2:1.