Utorak, 28.07.2020.

21:24

Majstorija Papua Gomesa – Atalanta "iz keca u dvojku" VIDEO

Fudbaleri Atalante savladali su na gostovanju Parmu sa 2:1 (0:1), u prvom meču 37. kola italijanske Serije.

Izvor: MT

Autor: MT

Majstorija Papua Gomesa – Atalanta
EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Izabranici Đanpjera Gasperinija do pobede su došli nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Klub iz Bergama je tako ponovo preuzeo drugu poziciju – ima dva boda više od Intera, koji svoj meč tek treba da odigra sa Napolijem.

Parma je odigrala sasvim solidan meč, naročito u prvom poluvremenu i nije delovalo da bi meč mogao da se završi ovakvim rezultatom.

Do prednosti su stigli u 43. minutu, kada je Dejan Kuluševski pogodio mrežu Golinija.

Domaći su vodili sve do 70. minuta.

Tada je Malinovski iz slobodnog udarca "izbušio" živi zid domaćih i doneo izjednačenje svojoj ekipi.

U finišu je na scenu stupio ko drugi nego Alehandro Papu Gomes.

Omaleni kapiten Atalante je solo prodorom uspeo da nadmudri domaće i sjajnim, odmerenim udarcem donese sva tri boda timu iz Bergama.

Mogli su domaći do novog gola i poravnanja rezultata u nadoknadi vremena, ali je Hatebur sjajno intervenisao i sačuvao mrežu.

U poslednjem kolu Atalanta će dočekati Inter, dok će Parma gostovati Lečeu.