Remi Luksemburga i Litvanije "bacio" Srbiju na poslednje mesto

Fudbaleri Litvanije i Luksembuga igrali su nerešeno 1:1 u trećem kolu Grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

LNIzvor: B92
EPA/VALDA KALNINA

Kvalifikacije za EURO 2020.
Grupa B:

Ukrajina – Srbija 5:0 (2:0)
(Cigankov 26, 28; Konopljanka 46, 75; Jaremčuk 59)
Litvanija – Lukesmburg 1:1 (0:1)
(Novikovas 74 -- Rodriges 21)

Rivali Srbije iz Grupe B, igrali su nerešeno u Viljnusu, pa je tako selekcija Mladena Krstajića "pala" na poslednje, šesto mesto s jednim bodom, koliko ima i Litvanija, ali uz bolju gol-razliku, dok je Luksemburg drugi sa četiri.

Luksemburg je na gostovanju poveo pogotkom Žersona Rodrigesa u 21. minutu, ali je Litvanija u drugom delu uspela da dodje do izjednačenja i prvog boda u kvalifikacijama.

Strelac gola za Litvaniju, koja je od 42. minuta imala igrača manje na terenu zbog crvenog kartona Saulijusa Maikolijunasa, bio je Arvidas Novikovas u 74.

– Gibraltar 3:0 (1:0)
(Gvilia 30, Papunašvili 59, Arveladze 76p)
Danska – Irska 1:1 (0:0)
(Hojbjerg 76 -- Dafi 85)

Grupa F:
Farska Ostrva – Španija 1:4 (1:3)
(Olsen 30 -- Ramos 6, Navas 19, Gestson 34ag, Gaja 71)
Švedska – Malta 3:0 (1:0)
(Kvejson 2, Kleson 50, Isak 81)
Norveška – Rumunija 2:2 (0:0)
(Eljanusi 56, Edegard 70 -- Keseru 77, 92)

(Zahavi 10, 60, 81)

Tzv. Kosovo je na gostovanju u Podgorici u trećem kolu Grupe A bio bolji rival od Crne Gore, ali ipak nije uspelo da dođe do tri boda.

U Grupi D Danska i Irska igrali su nerešeno 1:1, dok je nešto ranije istog dana Gruzija s 3:0 pobedila Gibraltar.

Španija je protiv Farskih Ostrva na gostovanju slavila s 4:1 u grupi F, dok je Švedska s 3:0 bila bolja od Malte, a Norveška i Rumunija igrali su nerešeno 2:2.

U Grupi G, Poljska je sa 1:0 pobedila Severnu Makedoniju, dok je Izrael u gostima sa 3:0 bio bolji od Letonije, a Austrija je sa 1:0 slavila protiv Slovenije.