Tenis 0

10.5.2024.

8:30

Lajović "slomio" Sonega za drugu rundu turnira u Rimu

Srpski teniser Dušan Lajović je uspeo da nadigra Lorenca Sonega sa 2:1 u setovima i tako se plasira u drugu rundu ATP Mastersa u Rimu.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/Alberto Estevez

Lajović, 64. teniser sveta je savladao 47. na ATP listi za dva sata i 32 minuta, po setovima 6:3, 6:7(5), 6:3.

Srbin je odlično otvorio meč, bio siguran na svoj servis, a potom napravio brejk, koji je odmah i potvrdio (3:0).

Brejk prednosti je držao do samog kraja prvog seta. Imao je Sonego šanse da se vrati, pošto je u devetom gemu imao brejk loptu za ostanak u setu, nije je iskoristio, a Lajović je u nastavku sa tri vezana poena došao do 1:0.

Odličan je bio srpski teniser i u drugom setu, napravio je brejk u trećem gemu, a potom bez izgubljenog poena ga potvrdio (3:1).

Ipak, u nastavku je Sonego uspeo da nadoknadi zaostatak u šestom gemu (3:3). Bila je izjednačena borba do samog kraja, ali je Italijan posle taj-brejka uspeo da se vrati u meč.

Vodio je sa 6:2, Lajović je stigao na 6:5, ali je Sonego uspeo da iskoristi treću set loptu i poravna rezultat – 1:1.

U trećem setu se vodila velika borba sve do osmog gema. Lajović je uspeo da "slomi" rivala, napravi brejk, a potom na svoj servis iskoristi drugu od tri meč lopte za 2:1 i pobedu.

U drugom kolu Mastersa u Rimu, odmeriće snage sa Sebastijanom Baesom.