Nedelja, 05.05.2019.

23:10

Napoli do pobede u osmom minutu nadoknade, remi Rome

Fudbaleri Napolija pobedili su Kaljari sa 2:1, u utakmici 35. kola italijanskog prvenstva, dok su Đenova i Roma odigrali nerešeno, 1:1.

Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images

Kaljari je na "San Paolu" poveo u 63. minutu golom Leonarda Pavoletija, a izjednačio je Dris Mertens u 85. minutu.

Napoli je do pobede došao golom Lorenca Insinjea iz penala u osmom minutu nadoknade vremena.

Napoli je posle druge uzastopne pobede, ukupno 22. u prvenstvu, drugi na tabeli sa 73 boda. Kaljari je pretrpeo 15. poraz i zauzima 12. mesto na tabeli sa 40 bodova.

Nešto ranije, fudbaleri Đenove i Rome odigrali su nerešeno 1:1.

Roma je povela u 82. minutu golom Stefana El Šaravija, a bod domaćima doneo je Kristijan Romero u prvom minutu nadoknade vremena.

Đenova je mogla da pobedi, pošto joj je u petom minutu nadoknade dosuđen penal, koji je promašio Antonio Sanabrija.

Roma je propustila priliku da se primakne četvrtoplasiranoj Atalanti, pa sada ima 59 bodova, tri boda manje od kluba iz Bergama, dok je Đenova nastavila niz utakmica bez pobede i zauzima 16. mesto.