Subota, 31.03.2018.

18:59

Stolica otišao sa utakmice, crveni Okeuhiju, remi u Nišu

Fudbaleri Radničkog iz Niša i Vojvodine igrali su nerešeno 1:1 u derbi utakmici 29. kola Superlige Srbije.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

StarSport

Utakmica na stadionu Čair u Nišu bila je napeta i dinamična, ali na kraju nije bilo pobednika.

Pored golova, viđen je i jedanaesterac za domaćina, na čijoj klupi je debitovao Dragan Antić, ali i isključenja u ekipi Vojvodine.

Prvo je početkom drugog poluvremena drugi žuti karton u ekipi Voše dobio Eze Okeuhi, da bi potom i trener Ilija Stolica otišao sa klupe smatrajući da je njegov tim oštećen.

Ipak, to nije mnogo poremetilo Novosađane koji su u Nišu prvi uspeli da dođu do vođstva. Strelac je bio Lazar Zličić u 54. minutu.

Upravo on je izveo korner i dodao loptu do Jovančića, ovaj mu je odigrao povatni pas, a potom je Zličić sjajno šutirao sa oko 13, 14 metara iskosa i preciznim udarcem pogodio dalji ugao gola Mladena Živkovića.

Nišlije su potom preuzele inicijativu, Vojvodina se branila, ali u tome nije bila uspešna, pošto je Radnički u samoj završnici uspeo da izjednači.

Radnički je prvo imao odličnu priliku u 74. minutu, ali je golman Vojvodine Emil Rockov odbranio jedanaesterac Milanu Pavkovu.

Situacija na terenu se ipak promenila u 89. minutu, a izjednačujući pogodak za Radnički postigao je Nikola Stanković koji je u igru ušao samo nekoliko minuta ranije.

Radnički je posle današnjeg remija treći sa 50 bodova, dok Vojvodina još uvek nije uspela da osigura plasman u plej-of, pa ja tako osma sa 41 bodom, šest više od Mladosti koja sutra dočekuje Crvenu zvezdu.

U ostalim utakmicama igranim od 15 časova, Radnik je na svom terenu sa 1:0 pobedio Javor, a strelac pobedonosnog gola bio je Miloš Milovanović u 10. minutu. Borac je na svom terenu sa 2:0 slavio protiv Mačve, dok su Zemun i Napredak igrali nerešeno 1:1.