Nedelja, 21.01.2018.

19:47

L1: Monako siguran, minimalac Nice

Fudbaleri Monaka i Nice zabeležili su pobede na svom terenu u mečevima 22. kola francuske Lige 1.

Monako je bez problema nadigrao Mec 3:1 u Luju II, pogocima Žorža u prvom, te Gezala i Ronija Lopeza u drugom poluvremenu.

Prelomni trenutak meča bilo je isključenje golmana gostiju Kavašime početkom drugog poluvremena, pa je Niane samo uspeo da ublaži poraz.

S druge strane, Nica je minimalnim rezultatom savladala Sent Etjen na Alijanc Rivijeri. Meč je rešio Siprijen sredinom prvog poluvremena.

Monako se bar na nekoliko sati do duela Liona i PSŽ probio na treću poziciju sa 46 bodova, jednim iza Marseja. Nica je na deobi petog mesta sa Nantom sa 34.

Sent Etjen je četvrtim porazom u poslednjih pet kola ostao blizu zone ispadanja sa 23, dok je Mec završio seriju od četiri kola bez poraza (tri pobede) pa je usporen njegov povratak u "život". Na dnu je tabele sa 15 bodova, sedam od sigurne zone