Nedelja, 09.10.2016.

20:45

Italija jedva, trijumf Španije u Albaniji

Fudbaleri Italije i Španije ostvarili su pobede u mečevima grupe G kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Izvor: MN

Autor: MN

Getty Images

Španija je sa 2:0 slavila na gostovanju Albaniji, dok je Italija teškom mukom savladala Makedoniju u Skoplju.

Srbija je savladala Austriju sa 3:2 u Beogradu, a Irska je bila bolja od Moldavije sa 3:1 u meču grupe D. U jedinom susretu I grupe odigranom od 20.45, Island je na svom terenu pobedio Tursku sa 2:0.

Srbija je lider grupe D sa sedam bodova, koliko ima i drugoplasirana Irska koja je na gostovanju bez mnogo muke savladala Moldaviju sa 3:1.

Irska je u Moldaviji povela već u drugom minutu kada se u strelce upisao Long, ali Moldavija u samom finišu poluvremena uspeva da poravnava rezultat preko Bugaeva. Irska je vođstvo vratila golovima Meklina u 69. i 76. minutu koji je postavio konačnih 3:1.

Tabela: Srbija 7, Irska 7, Vels, 5, Austrija 4, Gruzija 1, Moldavija 0

Zanimljivo je bilo u grupi G posebno u Skoplju gde je Italija ispustila prednost protiv Makedonije, ali je na kraju junak meča bio Imobile koji je sa dva pogotka u poseldnjih 15 minuta doneo pobedu azurima.

Italija je povela preko Belotija u 24. minutu. Korner je sa leve strane izveo Bernardeši, a pogodak iz peterca postigao je Beloti.

Domaći tim je u samo tri minuta drugog poluvremena uspeo da preokrene rezultat. Prvo je Nestorovski zatresao mrežu u 57. minutu, a potom je posle asistencije Pandeva koji je prethodno „okrenuo“ protivničkog igrača sa dvadesetak metara precizan bio Hasani i tako šokirao Italijane, kojima je pobedu ipak doneo Imobile.

Albanija je uspešno odolevala Španiji tokom prvog poluvremena, a onda je Špance u vođstvo doveo Kosta u 55. minutu, a Nolito je duplirao prednost u 63 i tako postavio konačan rezultat.

Španija i Italija su lideri grupe sa po sedam bodova, a po šest imaju Albanija i Izrael.

Nestorovski 57, Hasani 60 - Beloti 24, Imobile 75, 92
Tabela: Španija 7, Italija, 7, Albanija 6, Izrael 6, Makedonija 0 , Lihtenštajn 0

Irska nastavlja sa odličnim partijama, drugu pobedu u kvalifikacijama ostvarila je nad Turskom na svom terenu 2:0.

Irska je do dva gola prednosti stigla u samo dva minuta prvog poluvremena. U 42. minutu turski fudbaler Toprak postigao je autogol, jer ga je lopta pogodila na putu ka golu, posle šuta Bjarnasona sa oko 17 metara.

Dva minuta kasnije Fibogason duplirao prednost, posle dodavanja glavom Arnasona sa sredine terena, pobegao je protivničkom igraču i savladao golmana, pa je domaća ekipa do kraja susreta uspela da sačuva prednost i upiše važne pobede.