Kiks Valensije, Viljareal ubedljiv

Fudbaleri Granade i Valensije odigrali su nerešeno, dok je Viljareal bio ubedljiv u nedeljnim mečevima 14. kola španske Primere.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Valensija je u Granadi ispustila vođstvo i odigrala samo 1:1, a ’Žuta podmornica’ je sa 4:0 ispratila Real Sosijedad.

’Slepi miševi’ su poveli u 83. minutu preko Alvara Negreda, koji je postigao tek drugi ligaški gol u 2014. godini. Negredo je odlično prihvatio loptu De Paula i sa nekih 14 metara je zakucao u gornji desni ugao gola Granade.

Činilo se da će Valensija uspeti da dođe do trijumfa, ali je samo tri minuta posle gola Pako Alkaser dobio direktan crveni karton. Alkaser, koji je ušao minut pre gola Negreda, posle jednog faula udario je pesnicom protivnika u međunožje i zaradio direktno isključenje.

Granada je to uspela da kazni minut pre kraja, kada je mrežu Dijega Alvesa pogodio Isak.

Valensija je ostala na petoj poziciji sa 35 bodova, dok je Granada 15. sa 12.

Viljareal je na svom terenu dočekao Real Sosijedad, a golova nije bilo u prvom poluvremenu. Ipak, domaći su probili bedem ekipe Dejvida Mojsa preko Bruna, u 63. minutu.

Deset minuta kasnije Čerišev je duplirao prednost, da bi Gomes sa dva gola do kraja meča dotukao Sosijedad.

Viljareal se približio Valensiji na samo bod, a Real Sosijedad je do sada skupio 13 bodova i nalazi se na 14. mestu.