Utorak, 23.11.2010.

22:40

LŠ: Braga slavila, preokret Rome

Posle petog kola Lige šampiona plasman u osminu finala obezbedili su madridski Real i Milan, pobedama protiv Ajaksa i Oksera.

Roma je posle velikog preokreta savladala Bajern, na poluvremenu su Bavarci vodili sa 2:0, ali je Roma golovima Borijela, De Rosija i Totija

Portugalska Braga golovima Mateusa u poslednjih sedam minuta meča savladala je Arsenal i zabeležila treću pobedu u Ligi šampiona. Čelsi je gubio od Žiline na svom stadionu, ali je golovima Staridža i Malude pobedio sa 2:1.

Grupa E:
Roma – Bajern 3:2 (0:2)
Borijelo 49, De Rosi 81, Toti 84(p) - Gomez 34, 39
Bazel – Kluž 1:0 (1:0)
Almerares 15

Roma je do treće pobede i prolaza u osminu finala Lige šampiona došla posle velikog rezultatskog preokreta u meču sa Bajernom. Tim iz Nemačke je već posle četvrtog kola obezbedio plasman u dalju fazu takmičenja, ali je na rimskom Olimpiku golovima Maria Gomeza u 35. i 39. minutu vodio sa 2:0 na poluvremenu.

Kod prvog gola asistent je bio Frank Riberi, a kod drugog Tomas Miler. Već u četvrtom minutu drugog poluvremena Roma postiže prvi gol na meču, strelac je bio Borijelo, posle dodavanja Meneza. Ipak sve do 81. minuta Bajern je vodio, ali onda De Rosi posle dodavanja Rise postiže izjednačujući pogodak, a kapiten Frančesko Toti golom iz penala tri minuta kasnije postavlja konačan rezultat.

Bazel je do druge pobede u Ligi šampiona došao golom Almeraresa već u 15. minutu. To je bio i jedini gol na meču.

Spartak - Marsej 0:3 (0:1)

Čelsi je na Stamford Bridžu dočekao slovačku Žilinu sa dvojicom rezervista u odbrani, van Anholt i Bruma. Gosti su došli do vođstva u 19. minutu golom fudbalera iz Benina Babatundea Bela. Česi je napadao, stvarao šanse ali se na 15-minutni odmor otišlo sa šokantinih 1:0 za Žilinu.

Ipak Slovaci, koji su u prošlom kolu poraženi od Marseja sa čak 7:0, nisu izdražali pritisak fudbalera Čelsija. Kalu je zamenio Kakutu na poluvremenu i u 51. minutu asistirao Staridžu kod prvog gola Česlija. Sve do 86. minuta bilo je 1:1, ali je Čelsi ipak došao do pobede golom Malude, posle dodavanja Drogbe.

U prvoj utakmici F grupe Marsej je u Moskvi savladao Spartak sa 3:0, golovima Valbuene, Remija i Brandaa.

Ajaks – Real Madrid 0:4 (0:2)
Benzema 36, Arbeola 44, K.Ronaldo 70, 81(p)
Okser – Milan 0:2 (0:0)
Ibrahimović 65, Ronaldinjo 90

U utakmicama G grupe gosti su zabeležili rutinske pobede. Real je u Amsterdamu poveo proitv Ajaksa u 36. minutu golom Karima Benzeme posle dodavanja Ozila. Minut pre kraja prvog dela igre Arbeola postiže drugi gol za Real. U drugom poluvremenu dva gola je postigao najbolji fudbaler Madriđana Kristijano Ronaldo.

Prvo je u 70. minutu postigao gol iz igre, asistent je bio Di Marija, dok je drugi gol postigao udarcem sa bele tačke u 81. minutu. Real je meč završio sa samo devet igrača, pošto su crvene kartone (drugi žuti) zaradili Ćabi Alonso u 87. i Serhio Ramos u 90. minutu. Miralem Sulejmani je na terenu proveo 88. minuta.

Milan je slomio otpor francuskog Oksera tek u drugom poluvremnu. Zlatan Ibrahimović je postigao vodiće gol za Milan u 65. minutu. Dvadest minuta kasnije švedski reprezentativac je napustio teren, zamenio ga je Ronaldinjo koji je u poslednjem minutu meča posle dodavanja Robinja postavio konačan rezultat, 2:0 za italijanski klub.

Partizan - Šahtjor 0:3 (0:0)

U grupi H posle petog kola su i dalje tri tima u igri za prolaz u osminu finala. Partizan je u Beogradu i peti put poražen u Ligi šampiona.

Braga je posle očanjog starta i ubedljivih poraza od Arsenala u Londonu i Šahtojra u Bragi i treći put slavili u svom debitantskom nastupu u Ligi šampiona. Do velike pobede Portugalci su zahvaljujući dvostrukom strelcu fantastičnom Mateusu. Prvi gol Mateus postiže u 83. minutu posle dodavanja Eltona, a drugi u prvom minutu nadoknade vremene. Porutgalci su uputili samo tri udarca u okvir gola.

Šahtjor 5 4 0 1 10:6 12
Arsenal 5 3 0 2 15:6 9
Braga 5 3 0 2 5:9 9
Partizan 5 0 0 5 1:10 0