16:14

Pobede Australije i Južne Koreje

Izvor: B92, Tanjug

Autor:B92, Tanjug

U meču A grupe azijske zone kvalifikacija za Svetsko Prvenstvo 2010. Australija je ubedljivo savladala Katar sa 4:0, dok je Japan na svom terenu osvojio samo bod u meču sa Uzbekistanom. U B grupi, Južna Koreja pobedila je Ujedinjene Arapske Emirate sa 4:1.

Australijanci su potvrdili klasu i bez ikakvih problema ostvarili su ubedljivu pobedu, a strelci su bili Kejhil u 9, Emerton u 16. iz jedanaesterca i 59. minutu i Kenedi u 76. minutu.

Japan je bio apsolutni favorit protiv Uzbekistana, ali je pred svojom publikom osvojio samo jedan bod. Gosti su poveli u 28. minutu golom Šathika, a izjednačio je Takada pet minuta pre odlaska na odmor.

Tabela A grupe:
1 Australija 2 2 0 0 5:0 6
2 Japan 2 1 1 0 4:3 4
3. Katar 3 1 1 1 4:5 4
4 Bahrein 2 0 1 1 3:4 1
5 Uzbekistan 3 0 1 2 1:5 1

U utakmici trećeg kola B grupe azijske zone kvalifikacija za prvenstvo sveta reprezentacija Južne Koreje savladala je u Seulu nacionalnu selekciju Ujedinjenih Arapskih Emirata rezultatom 4:1 (2:0).

Golove za domaćina postigli su Li Ken Ho u 20. i 81. minutu, Park Ji Sung u 25. i Kvak Te Hi u 89. minutu, a jedini pogodak za goste postigao je Ismail Al Hamadi u 73. minutu.