Beku Partizana se sviđa stil koji gaji novi trener Blagojević VIDEO
Fudbaler Partizana Zlatan Šehović izjavio je da novi trener crno-belih Srđan Blagojević praktikuje moderan stil igre, koji zahteva dosta ofanzivnih zadataka od igrača na poziciji beka, na kojoj ujedno i on igra.
Izvor: FK Partizan
Srdjan Stevanovic/Starsport
"Odmah smo krenuli s direktnim radom. Dosta se radi na taktičkoj pripremi jer nema puno vremena do početka prvenstva. Šef gaji moderan fudbal, a moderan fudbal zahteva od nas bekova dosta ofanzivnih zadataka, tako da se trudimo da ispunimo njegova očekivanja", naveo je Šehović, a preneo sajt kluba.
Crno-beli su na pripremama u Antaliji, gde će odigrati prijateljske utakmice protiv: mađarskog Debrecina (15. januar), Dukle iz Praga (19. januar), bugarskog Hebara (23. januar) i poljske Jagjelonije (24. januar).
"Mnogo puta sam bio sa Partizanom u Turskoj, ali ovakve uslove i ovakve terene ne pamtim. Hotel je manje-više standardan, već smo navikli na kvalitetne hotele u Turskoj, ali podloga je savršena. Imamo sve preduslove da ispunjavamo zahteve šefa i napredujemo. Šef je istakao da svi krećemo od nule, želi da pogleda sve igrače, a mi se trudimo da se dokažemo", dodao je Šehović.
Šehović je prošle sezone bio na pozajmici u kazahstankom Ordabasiju.
"Nakon godinu dana ponovo sam tu. Uvek je lepo biti u Partizanu, sa svojim ljudima, u svom gradu. Za godinu dana u Kazahstanu sam odigrao preko 30 utakmica, tako da mislim da je to bio pravi potez. Imam utakmice u nogama i vraćam se veoma motivisan", rekao je defanzivac Partizana.
Šehović je naveo da mu je drago zbog promena koje su se desile u beogradskom klubu.
"Partizanov grb je najteži na svetu, ali nema lepšeg osećaja nego igrati za Partizan. Sada imamo mnogo mladih igrača, svi su željni dokazivanja. Partizan je veliki klub, institucija i svima nam je čast biti ovde. Mi koji smo ovde dugo znamo koliko je bilo teško prethodnih godina. Mnogo mi je drago što su se desile promene i sviđa mi se kako sve to sada izgleda", kazao je on.
Partizan će prvu zvaničnu utakmicu u drugom delu sezone odigrati 1. februara, kad će u Beogradu dočekati subotički Spartak u 21. kolu Super lige Srbije.
Veliki šok viđen je u Bolonji u poslednjem susretu 26. kola Evrolige, pošto je "fenjeraš" Asvel napravio ogromno iznenađenje i savladao Virtus rezultatom 80:70.
Kakva su bila očekivanja i koliko je bilo skepticizma kada je Partizan letos formirao tim, teško da su i najveći optimisti verovali da će proći kao prvi kroz cilj na kraju 2025. godine.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Vlada Srbije usvojila je na današnjoj sednici Uredbu o uslovima i načinu sprovođenja subvencionisane kupovine novih električnih vozila, a zahtevi za dodelu subvencija mogu se podneti elektronskim putem od 1. marta do 30. septembra.
Šlep službu niko ne voli, ali životne situacije nas nekad nateraju da moramo da ih pozovemo. Dodatna "so na ranu" može biti ako morate da šlepate automobil sa automatskim menjačem.
Iako su prve procene ukazivale na 2028. godinu, najnovije informacije iz same industrije sugerišu da ćemo novu Microsoftovu konzolu videti ranije nego što se očekivalo.
Hrišćansko-demokratska unija (CDU) nemačkog kancelara Fridriha Merca razmatra uvođenje starosnih ograničenja za korišćenje društvenih mreža, kojima bi se deci mlađoj od 16 godina ograničio pristup tim platformama.
Evropska unija je optužila TikTok da krši Zakon o digitalnim uslugama (DSA) zbog funkcija "zavisnog dizajna", poput automatskog reprodukovanja i beskonačnog skrolovanja.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar