Strelac jedinog gola na meču bio je Argentinac Lisandro Martines u 78. minutu, i to je bilo sve sa napadačkog repertoara gostiju ove večeri u Londonu.
Sve drugo igrači Rubena Amorima i on sam probaće što pre da zaborave.
I gol koji su postigli više je plod srećnih okolnosti nego posledica dobre, uigrane i kvalitetne partije gostiju, pošto je lopta posle udarca Martinesa zakačila Sašu Lukića (ovaj pokušao da blokira), dobila jači uzlet, a u propadanju ka golu pala je baš tamo gde Bernd Leno nije mogao da je dohvati na pravi način iako je zakačio prilikom intervencije.
Drugi detalj vredan pomena sa ove krajnje nesadržajne utakmice desio se u 88. minutu kada je fudbaler Mančestera Tobi Kolijer sa same gol linije, glavom, izbio loptu u polje i spasio svoj tim.
Prethodno, lopta je doletela iz kornera, a igrač Fulama je glavom poslao ka mreži - ipak Kolijer je bio junak Junajteda u toj situaciji.
Do kraja, u trećem minutu nadoknade, Dialo je, činilo se, duplirao vođstvo gostiju, ali je njegova radost bila kratkog daha, jer je pogodak poništen nakon VAR intervencije.
AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Bio je ovo 17. uzastopni meč ova dva tima pokraj Temze u kojem "Kotadžersi" nisu uspeli da pobede, i verovatno najnesadržajniji u istoriji vojevanja Fulama i Junajteda. Ujedno i osma pobeda Mančestera u poslednjih devet utakmica na ovom stadionu.
Podatak da je prvi korner na utakmici viđen u 71. minutu, a prvi žuti karton koji minut kasnije, možda i najbolje govori o dinamici utakmice u Londonu.
Amorimov tim nije bio ništa bolji nego u nekim prethodnim utakmicama koje je uglavnom gubio, nisu se ni igrači domaćeg tima proslavili, pa su najveći gubitnici na kraju navijači, koji su ostali uskraćeni za dobar, otvoren fudbal.
Težak poraz Fenerbahčea od Olimpijakosa u polufinalu Fajnal-fora u Atini (79:61) ostavio je dubok trag na ekipu iz Istanbula, ali i izazvao reakciju trenera Šarunasa Jasikevičusa, koji nije krio nezadovoljstvo ni igrom svog tima ni celokupnom organizacijom.
Košarkaš Olimpijakosa Evan Furnije proglašen je za MVP-ja Fajnal-fora Evrolige, nakon što je u finalu odigrao ključnu ulogu i predvodio svoj tim do trofeja.
Košarkaš Olimpijakosa Evan Furnije proglašen je za MVP-ja Fajnal-fora Evrolige, nakon što je u finalu odigrao ključnu ulogu i predvodio svoj tim do trofeja.
Analiza bolnog poraza Crvene zvezde od Partizana u polufinalu ABA lige (2-0). Statistički krah na parketu, skandiranje u Pioniru i bizarna reakcija Saše Obradovića.
Prema navodima nemačkih medija, BMW je obavestio dilere da tokom juna neće imati dovoljno "manjih" felni za proizvodnju, pa kupcima nudi prelazak na veće 19-inčne točkove.
Iako tržište favorizuje SUV modele, u Lexusu veruju da luksuzne limuzine i dalje imaju svoje mesto, a novi ES trebalo bi da bude dokaz da klasičan sedan još nije rekao poslednju reč.
Kompanija Meta pokrenula je novu aplikaciju koja služi kao "prostor namenjen razgovorima unutar Facebook grupa". Zove se Forum, a nije bilo nikakve zvanične najave ili posebne promocije.
Italijanska policija sprovela preko 100 pretresa i zaplenila servere popularne piratske mreže Cinemagoal koja je krala sadržaj sa Netflix-a i Disney+ platforme.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar