Katalonci su osvojili 15. trofej španskog Superkupa, a da idu u tom pravcu bilo je već jasno posle 45 minuta igre, kad su imali velikih i nedostižnih 4:1.
Barselona je u prvim minutima meča mogla da povede, ali je golman Reala Tibo Kurtoa odbranio šut Lamina Jamala u drugom i udarac glavom Rafinje u četvrtom minutu.
Potom je Real Madrid odlično otvorio finale u Džedi i kaznio promašaje rivala, jer je Kilijan Mbape u 5. minutu pogodio za 1:0, reakcija Barselona došla je u 22. minutu kada je Lamin Jamal izjednačio na 1:1.
Fudbaler Reala Orelijen Čuameni je u 24. minutu uputio udarac glavom, ali je golman Reala Vojčeh Ščesni dobro intervenisao i sprečio Real da ponovo povede.
Igrao se 36. mintu kada je Robert Levandovski doneo potpuni preokret kada je pogodio sa penala, da bi samo tri minuta kasnije Rafinja povećao na 3:1, golom koji postigao glavom.
U dubokoj sudijskog nadoknadi prvog dela meča, Alehandro Balde je uspeo da natera golmana Reala da četvrti put vadi loptu iz mreže, a ekipa Hansija Flika sa 4:1 otišla je na odmor.
Samo 120 sekundi igre u durgom delu Katalonci su stigli do petog gola, a ovaj put Rafinja je drugi put bio strelac na finalnom meču. Novom golu Barse prethodila je promašena šansa Reala, jer je Rodrigo pogodio stativu.
U 56. minutu Barselona je ostala sa igračem manje na terenu, jer golman Ščesni dobio crveni karton zbog saplitanja Mbapa, ispred svog šesnaesterca. Mansano je posle VAR provere dodelio crveni karton čuvaru mreže Barselone.
Konačan rezultat finala postavio je Rodrigo u 60. minutu, kada je ekipa Karla Ančelotija smanjila na 5:2.
Najbolju šansu za Real do kraja meča imao je Mbape 90+6. minutu, ali mu je Injaki Penja odbranio udarac.
Barseloni je ovo 15. trofej u Superkupu, po čemu je najuspešnija, dok na drugom mestu ostaje Real Madrid sa 13 trofeja, uz poslednji osvojen prošle godine.
Vlade Đurović, nekadašnji trener košarkaša Zvezde, analizirao je drugi evroligaški "večiti" derbi ocenivši da je Partizan stigao do zaslužene pobede (89:82).
Vlade Đurović, bivši košarkaški trener i stručni konsultant TV Arena Sport je bio gost "Jutra" na TV Prva i govorio o proteklom derbiju u Evroligi, kao i šansama Zvezde do kraja sezone.
Pratila je naša javnost kako će izgledati A selekcija Srbije pod vođstvom Veljka Paunovića protiv Španije i Saudijske Arabije, ali je na kraju sav fokus prešao na omladinsku i kadetsku selekciju naše zemlje.
Bivši predsednik Barselone Đoan Laporta predstavio je u ponedeljak svoju knjigu „Kako smo spasili Barsu“, u kojoj se, između ostalog, osvrće na takozvani slučaj Negreiro.
Pratila je naša javnost kako će izgledati A selekcija Srbije pod vođstvom Veljka Paunovića protiv Španije i Saudijske Arabije, ali je na kraju sav fokus prešao na omladinsku i kadetsku selekciju naše zemlje.
Učinak po segmentima igre i individualne brojke ogolile su prednost Partizana u odlučujućim trenucima u derbiju i pobedi nad Zvezdom u 35. kolu Evrolige.
Kadeti Srbije nisu uspeli da obezbede plasman na Evropsko prvenstvo, ali su bili pravi kada je bilo najpotrebnije i kupili su sebi kartu za Mundijalito u Kataru.
Chery i Jaguar Land Rover zajednički su lansirali Freelander kao samostalan premijum brend električnih vozila. Konceptni automobil Concept 97 predstavljen je na Sajmu automobila u Njujorku.
Iako su mnogi očekivali da će Apple uskoro potpuno "sakriti" senzore ispod ekrana, najnoviji izveštaji sugerišu da će prepoznatljivi Dynamic Island (dinamičko ostrvo) krasiti prednju stranu iPhone uređaja još neko vreme.
Kompanija TP Vision, koja stoji iza brenda Philips, donela je neočekivanu odluku koja će značajno promeniti korisničko iskustvo na njihovim predstojećim TV modelima.
NordVPN je predstavio My Location, besplatni alat koji korisnicima omogućava da odmah provere svoju pravu fizičku lokaciju i virtuelnu lokaciju koju vide sajtovi koje posećuju.
Xiaomi je objavio rezultate za 2025. godinu, pohvalivši se porastom prihoda od 25%. Ukupna dobit dostigla je 4,9 mlijardi evra, a najveće iznenađenje dolazi iz sektora električnih automobila.
Komentari 31
Pogledaj komentare Pošalji komentar