Tri sudijske greške koje bi mogle da odluče šampiona Premijer lige VIDEO
Implementacija VAR-a ostaje najveći problem od uvođenja tog vida asistencije sudijama, a u svetlu nedavnih dešavanja u Premijer ligi, ali i srpskom fudbalu.
"Večiti" se u danima posle 172. derbija prepucavaju zbog spornih odluka, ali dovoljno je pogledati ka najboljim ligama sveta pa videti da arbitri ni tamo ne briljiraju.
Ne da je to opravdanje, tek samo pregled tri sporne odluke na štetu jednog kluba (Liverpula) u tri derbija koji bi mogli da odluče potonjeg šampiona Premijer lige ukazuju na problem koji postoji sa primenjivanjem VAR tehnologije.
Krećemo od septembra kada je u utakmici protiv Totenhema poništen regularan gol Luisa Dijasa zbog nepostojećeg ofsajda.
Engleska sudijska organizacija (PGMOL) utvrdila je da je Liverpul oštećen, ali ono što je naročito bilo zanimljivo jeste da tokom brzog pregleda snimaka nijedna "ofsajd linija" nije bila prikazana na ekranu.
"Gol Luisa Dijaza je poništen zbog ofsajda od strane sudija na terenu. Ovo je bila jasna i očigledna činjenična greška. Gol je trebalo da bude priznat posle VAR intervencije, međutim, VAR nije intervenisao. PGMOL izvršiće istragu okolnosti koje su dovele do ove greške", saopšteno je iz te organizacije.
Totenhem nije konkurent u šampionskoj trci, što jeste olakšavajuća okolnost, ali je greška tolika da ostaje nejasno kako je do nje došlo.
Zato olakšica nema za naredne dve situacije koje su se dogodile u mečevima sa dva glavna takmaca – Arsenalom i Sitijem.
"Tobdžije" su nedavno na "Emirejtsu" zasluženo slavili (3:1), ali je prvi meč okončan nerešeno, a Liverpul još jednom oštećen za penal.
Arsenal je u ranoj fazi stigao do prednosti na "Enfildu", a u 19. minutu se dogodila sporna situacija kada je Martin Edegor odneo loptu rukom u sopstvenom šesnaestercu.
Vilijam Saliba, saigrač norveškog reprezentativca, je posle meča izjavio da je bio penal. Očigledno za sve, osim za Krisa Kavanoa i sudije u VAR sobi.
To nas dovodi do poslednje situacije. Još uvek su sveži utisci sa derbija protiv Sitija (1:1) u kom je Žeremija Dokua samo čudo spasilo.
Otvorenim đonom je u finišu meča startovao na grudi Aleksisa Mekalistera, ali Majkl Oliver nije smatrao da je to dovoljno. Da li je engleski arbitar smatrao da bi dva penala na meču za "redse" u duelu takve važnosti bilo previše, ostaje nepoznato.
"Ja ne znam o čemu razmišlja čovek u VAR sobi. Šta si jeo za ručak kada misliš da ono nije penal. Nisam ljut, ali to je bila očigledna situacija“, rekao je Klop posle meča.
I pored toga, Liverpul je i dalje na deobi prvog mesta sa Arsenalom, koji je prvi na osnovu jedino gol razlike. Međutim, timu Mikele Artete predstoji i međusobni duel sa trećeplasiranim Sitijem u narednoj rundi, pa nije isključeno da je šampionska trka u rukama Liverpula.
Naravno, sudije su pravile greške i na štetu drugih timova i to u duelima protiv Liverpula. Poenta nije u tome ko je oštećen, nego kakvi se propusti i u kakvim trenucima dešavaju.
Fudbal bi bez VAR-a imao daleko više ovih situacija, ali sa njim ne sme biti niti jedne.
Lets be very honest, this was a clear foul on Mac Allister and deserved PK
Prvi čovek Košarkaškog kluba Virtus iz Bolonje Masimo Zaneti pita se zbog čega su najveći srpski klubovi Zvezda i Partizan izostavljeni sa spiska kandiata za prelazak u novo takmičenje NBA Evropa.
Odlazak Željka Obradovića iz Partizana i dalje odjekuje evropskom košarkom, a među onima koji su se oglasili povodom istorijskog raskida saradnje našao se i Pero Antić, trostruki prvak Evrope i čovek koji je 2017. pod Obradovićevom komandom osvojio Evroligu.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Prvi čovek Košarkaškog kluba Virtus iz Bolonje Masimo Zaneti pita se zbog čega su najveći srpski klubovi Zvezda i Partizan izostavljeni sa spiska kandiata za prelazak u novo takmičenje NBA Evropa.
Odlazak Željka Obradovića iz Partizana i dalje odjekuje evropskom košarkom, a među onima koji su se oglasili povodom istorijskog raskida saradnje našao se i Pero Antić, trostruki prvak Evrope i čovek koji je 2017. pod Obradovićevom komandom osvojio Evroligu.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Evropska komisija je kaznila X u vlasništvu Ilona Maska sa 120 miliona evra, što je prva novčana sankcija izrečena po novom zakoniku o moderaciji sadržaja u EU.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar