Golove vredne trijumfa za birmingemski tim postigao je Morgan Rodžers u 45, odnosno 58. minutu. Mateus Kunja je na drugoj strani pogodio u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.
Da sve bude lošije za "crvene đavole", kapiten i najbolji igrač Bruno Fernandeš se povredio i igru je napustio na poluvremenu.
Jedina pozitivna činjenica jeste debi Džeka Flečera (18), sina čuvenog Darena, prvotimca Junajteda iz vremena dok je Nemanja Vidić igrao na "Old Trafordu".
Rodžers je maltene postigao dva identična pogotka na ovom meču, preciznim udarcem u dalji ugao, s tim da je prvi bio posebno impresivan.
Kunja je do pogotka došao nakon velike greške Metija Keša i dobre reakcije Patrika Dorgua.
Upravo je Kunja imao najbolju šansu u 68. minutu za izjednačenje, ali je njegov udarac glavom završio pored stative.
Vila je ostvarila 10. pobedu zaredom u svim takmičenjima i trenutno drži treće mesto u Premijer ligi sa 36 bodova, tri manje od vodećeg Arsenala. Sledi joj meč sa Čelsijem.
Junajted je tek sedmi sa 26 poena, a naredni rival mu je Njukasl.
Premijer liga, 17. kolo
Nedelja Aston Vila - Mančester Junajted 2:1 (1:1) Rodžers 45, 58 – Kunja 45+3
Težak poraz Fenerbahčea od Olimpijakosa u polufinalu Fajnal-fora u Atini (79:61) ostavio je dubok trag na ekipu iz Istanbula, ali i izazvao reakciju trenera Šarunasa Jasikevičusa, koji nije krio nezadovoljstvo ni igrom svog tima ni celokupnom organizacijom.
Košarkaš Olimpijakosa Evan Furnije proglašen je za MVP-ja Fajnal-fora Evrolige, nakon što je u finalu odigrao ključnu ulogu i predvodio svoj tim do trofeja.
Kapiten Mančester junajteda Bruno Fernandeš proglašen je za najboljeg fudbalera Premijer lige za sezonu 2025/26, saopšteno je danas na sajtu takmičenja.
Analiza bolnog poraza Crvene zvezde od Partizana u polufinalu ABA lige (2-0). Statistički krah na parketu, skandiranje u Pioniru i bizarna reakcija Saše Obradovića.
Prema navodima nemačkih medija, BMW je obavestio dilere da tokom juna neće imati dovoljno "manjih" felni za proizvodnju, pa kupcima nudi prelazak na veće 19-inčne točkove.
Iako tržište favorizuje SUV modele, u Lexusu veruju da luksuzne limuzine i dalje imaju svoje mesto, a novi ES trebalo bi da bude dokaz da klasičan sedan još nije rekao poslednju reč.
Kompanija Meta pokrenula je novu aplikaciju koja služi kao "prostor namenjen razgovorima unutar Facebook grupa". Zove se Forum, a nije bilo nikakve zvanične najave ili posebne promocije.
Italijanska policija sprovela preko 100 pretresa i zaplenila servere popularne piratske mreže Cinemagoal koja je krala sadržaj sa Netflix-a i Disney+ platforme.
Komentari 23
Pogledaj komentare Pošalji komentar