Dvostruki strelac bio je Rafinja, jedan gol dao je Kanselo, ali je centralna figura meča, bez dileme, bio odlazeći napadač, legendarni Robert Levandovski, koji je odigrao poslednji meč (na Kamp Nou) za slavni tim.
Oproštajni meč nije, nažalost, začinio golom, ali svakako odlazi kao jedan od najproduktivnijih golgetera koje je katalonski gigant imao u svojim redovima ikad.
Leva je na 192 meča postigao 119 golova od kada je stigao u klub pre četiri sezone.
Hansi Flik mu je uakzao čast zamenivši ga kako bi Poljak dobio ovacije čitavog stadiona koje su mu naterale suze na oči. Na kraju, po završeku meča, završio je na rukama saigrača.
Poštovanje mu je ukazao i saigrač Rafinja, predavši mu na kapitensku traku. Jedan od najboljih golgetera svih vremena tako je zatvorio još jedno spektakularno poglavlje u svojoj karijeri.
Pomenimo i to da je u još jednoj večeri velikog slavlja Katalonaca Isko bio strelac počasnog gola za goste iz Sevilje koji su, kolo ranije, obezbedili plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.
Milvoki Baksi navodno su spremniji nego ikada da saslušaju ponude za Janisa Adetokumba, a Minesota Timbervulvsi ponovo se pojavljuju kao jedan od glavnih kandidata za trejd grčkog superstara.
Jovan Nikolić savladao je Almira Memića u srpskom finalu za anale u 63. izdanju bokserskog turnira "Beogradski pobednik", što mu je donelo drugi trofej najboljeg na ovom čuvenom takmičenju.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Košarkaški klub Crvena zveda malo pred ponoć se oglasio povodom izjave trenera Cedevita Olimpije Zvezdana Mitrovića date nakon majstorice četvrtfinala plej-ofa ABA lige.
Jedan od najboljih napadača u Evropi u poslednjih 20 godina, Robert Levandovski, priznao je da bi razmotrio igranje u slabijojligi ako napusti Barselonu ovog leta.
Milvoki Baksi navodno su spremniji nego ikada da saslušaju ponude za Janisa Adetokumba, a Minesota Timbervulvsi ponovo se pojavljuju kao jedan od glavnih kandidata za trejd grčkog superstara.
Jovan Nikolić savladao je Almira Memića u srpskom finalu za anale u 63. izdanju bokserskog turnira "Beogradski pobednik", što mu je donelo drugi trofej najboljeg na ovom čuvenom takmičenju.
U prethodna dva finala uspešniji je bio beogradski klub, uključujući i prošlogodišnjih 3:0 u Zaječaru, pa je jasno da tim iz Novog Sada ima i dodatni motiv da konačno uzvrati udarac.
Marko Nikolić još jednom je oduševio fudbalsku javno i pokazao o kakvom se treneru radi, jer je sa još jednim klubom uspeo da dođe do šampionske titule.
Svetska federacija vodenih sportova objavila je formulu po kojoj će se vaterpolo reprezentacije kvalifikovati za Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028. godine.
Vest da je Uroš Stevanović ovog 4. maja podneo ostavku na mestu selektora vaterpolo reprezentacije Srbije, nepunih pet meseci posle evropskog zlata, iznenadila je sportsku javnost.
Brabus je predstavio jedan od najekstremnijih automobila godine – Bodo, luksuzni Hyper-GT. Model je posvećen osnivaču kompanije Bodu Bušmanu, a biće proizvedeno samo 77 primeraka.
Google-ov besplatan prostor za skladištenje godinama je predstavljao konkurentsku prednost u odnosu na Apple-ov iCloud limit od 5GB, ali to se sada menja.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar