Fudbaleri Aston Vile više nisu neporaženi u Ligi šampiona jer su na gostovanju u Belgiji izgubili meč protiv Klub Briža (1:0) koji je jedinu pobedu pre ove ostvario u Gracu protiv Šturma.
Ovaj trijumf nad favorizovanom engleskom ekipom će se dugo pamtiti, a posebno jer je poraz došao nakon samo jednog postignutog gola za 90 minuta fudbala.
Tanjug/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert
Nije Aston Vila delovala previše zainteresovano na ovom meču, a posle prave uspavanke u prvih 45 minuta gde nismo videli gotovo ništa, drugo poluvreme je donelo uzbudljivost već na samom početku.
Druga utakmica u ovom terminu igrala se između ukrajinskog Šahtjora i Jang Bojsa i obe ekipe su bile bez trijumfa u elitnom takmičenju pa je Šahtjor i uspeo to da ispravi i da po prvi put nekoga pobedi u Ligi šampiona ove sezone.
Oni su sa 2:1 nadigrali Zvezdinog rivala, ekipu Jang Bojsa u utakmici u kojoj smo svašta mogli da vidimo za skoro 100 minuta fudbala (oba poluvremena produžena za po 4 minuta).
Utakmica u Gelzenkirhenu nije previse obećavala, delovalo je da će biti kao u Brižu jer su Šahtjor i Jang Bojsi nekako oprezno igrali i niko se nije usudio da krene na gol.
Posle petnaestak minuta igre je Šahtjor prvi zapretio i tada je Eguinaldo primio loptu unutar kaznenog prostora, ali je njegov šut zaustavio Keler bez ikakvih problema.
Tanjug/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert
Jang Bojs je poveo posle nekoliko minuta igre, tačnije od 21. minuta, a tada je Kastriot Imeri iskoristio katastrofalnu grešku odbrane Šahtjora kada su izgubili loptu ispred svog šesnaesterca.
Imeri je bio sebičan ovde, nije dodao loptu slobodnom saigraču već sam rešio šutem i bio precizan pa je Jang Bojs poveo sa 1:0.
Ovo je trglo Šahtjor i nateralo ih da budu agresivniji, a samo nekoliko minuta kasnije im se to isplatilo. Dobra akcija i trčanje po levom boku pa centaršut u kazneni proctor i Zubkov sa pet metara prosleđuje loptu u mrežu i donosi izjednačenje Ukrajincima.
Do kraja poluvremena, Šahtjor je stigao i do preokreta. Sudakov je sa ivice kaznenog prostora šutirao i gađao malu mrežu, a udarac je bio jako precizan i matirao golmana švajcarskog tima za preokret i vođstvo Šahtjora od 2:1 na stadionu u Gelzenkirhenu, a ispotaviće se i pobedu.
U drugom poluvremenu smo videli dva lica oba tima. Sve do poslednjih desetak minuta i nije bilo mnogo zanimljivosti, a onda se igra rasplamsala i obe ekipe su imale po nekoliko šansi za postizanje gola.
Ipak, rezultat se nije menjao i Šahtjor je došao do velike pobede, prve pobede u Ligi šampiona ove sezone!
Sreda Klub Briž – Aston Vila 1:0 (0:0) Vanaken 52p Šahtjor – Jang Bojs 2:1 (2:1) Zubkov 31, Sudakov 41 – Imeri 27 21:00 Bajern Minhen – Benfika
21:00 Crvena zvezda – Barselona
21:00 Fejenord – Salcburg
21:00 Inter – Arsenal
21:00 Pari Sen Žermen – Atletiko Madrid
21:00 Sparta Prag – Brest
Sva dešavanja iz Lige šampiona možete pratiti UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA.
Završeno
17:23
Zubkov 31, Sudakov 41 – Imeri 27
SHA
YBB
2
:
1
17:23
Vanaken 52p
BRU
AVL
1
:
0
20:42
K R A J
Završene su obe utakmice iz prvog termina.
Klub Briž je sa 1:0 pobedio Aston Vilu, a Šahtjor je sa 2:1 savladao Jang Bojs.
20:37
90' Poslednji momenti
Šahtjor je na korak od prve pobede u sezoni u Ligi šampiona, dok će Klub Briž na svom stadionu ushićeno proslaviti veliku pobedu nad Aston Vilom ako ne bude velikih iznenađenja
20:28
82' Kakva šansa za Jang Bojs
Koli je protrčao po strani i ubacio loptu u kazneni prostor nakon nekoliko uspešnih driblinga, ali je odbrana Šahtjora bila na visini zadatka. Iz peterca je lopta izbačena napolje i sprečena velika šansa za goste iz Berna
20:25
80' Još 10 minuta fudbala
Sve smo bliži kraju ovog prvog termina Lige šampiona. Da li će Šahtjor i Klub Briž sačuvati prednost?
20:19
73' Umalo gol
Dobar je bio centaršut na levu stativu i to preko cele odbrane Jang Bojsa, ali je Kevinov pokušaj glavom lako ukroćen.
Zapretila je ekipa Jang Bojsa odmah u sledećem napadu. BIla je velika gužva kaznenom prostoru i malo je nedostajalo da Šahtjor po drugi put kapitulira
20:16
70' Jang Bojs se dobro brani
Iako je Šahtjor bolja i konkretnija ekipa večeras, Zvezdin rival se dobro brani i ne dozvoljava Ukrajincima da i po treći put zatresu njihovu mrežu.
Defanzivac je zaradio žuti karton jer je prekinuo kontru, ali niko na njega nije ljut.
20:12
67' Aston Vila se baš muči
Ni vodeći gol Briža nije razmrdao goste. Izabranici Unaja Emerija bi uskoro mogli da prime i drugi gol...
Šekil O'Nil i Čarls Barkli su tradicionalno komentarisali dešavanja u NBA ligi u studiju "ESPN-a", a prethodne noći su tema bili Denver Nagetsi i Minesota Timbervulvsi,
Fudbaleri Crvene zvezde će u ponedeljak od 19 časova gostovati ekipi Čukaričkog u meču 34. kola Superlige Srbije. Pre meča na pitanja predstavnika medija odgovarao je šef stručnog štaba crveno-belih Dejan Stanković.
Košarkaši Crvene zvezde doživeli su debakl protiv Zlatibora u Čajetini u revanšu četvrtfinala Košarkaške lige Srbije, pošto su poraženi rezultatom 94:89.
Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su minhenski Bajern rezulltatom 5:4, u prvom meču polufinala Lige šampiona koje nam je donelo najviše golova u toj fazi u istoriji takmičenja.
Nemačka automobilska industrija zatražila je hitnu deeskalaciju u sporu oko tarifa između SAD i EU, nakon što je Donald Tramp najavio da će sledeće nedelje povećati carine na evropske automobile.
Iako SUV modeli nude osećaj dominacije na putu i bolju zaštitu u sudaru sa manjim automobilima, stručnjaci ističu da nisu automatski najbezbedniji izbor u svim situacijama.
Sem Altman je izjavio da je "pesimizam u vezi sa poslovima verovatno pogrešan na duge staze" i da OpenAI želi da gradi alate koji će pomagati ljudima, a ne da ih zamenjuju.
Skoro četiri od deset Italijana (38,1%) osetilo je potrebu da uradi "detoksikaciju" i da napravi pauzu od korišćenja društvenih mreža tako što će ih manje koristiti, obrisati nalog ili aplikaciju.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar