Fudbal 25

13.3.2024.

23:59

Hrabra igra se uvek isplati – Atletiko sa kreča otišao u četvrtfinale

Fudbaleri Atletiko Madrida su poslednji putnici u četvrtfinale Lige šampiona, posle bolje izvođenja penala (3:2) eliminisali su Inter na svom stadionu.

Srđan Novaković
Profimedia

Atletiko je tako omogućio Špancima da u sledećoj sezoni imaju pet predstavnika u novom izdanju Lige šampiona.

Golove za Atletiko su postizali Grizman u 35 i Depaj u 87, dok je jedini strelac za Inter bio Dimarko u 33. minutu meča.

Atletiko će se tako naći na žrebu za četvrtfinale Lige šampiona.

Sjajnu fudbalsku predstavu su nam priredili fudbaleri Intera i Atletika.

Slobodno možemo reći da je ovo najbolja utakmica od svih koji su se igrali u osmini finala Lige šampiona i prava je šteta što je postignuto samo dva gola, a moglo i trebalo je više.

Bolje je utakmicu krenuo Atletiko, što je bilo i očekivano jer su oni u ovaj meč ušli sa minusom od jednog gola posle prvog meča koji se igra u Milanu.

Tako da je u prvih deset minuta meča lopta uglavnom bila na polovini Intera, gde je Atletiko pretio preko Lina koji je imao najbolju šansu, ali je Zomer sprečio da domaći već u uvodnim trenucima dođu do prednosti.

Posle uvodne inicijative Atletika, Inter je polako preuzimao konce igre u svoje ruke.

To se moglo primetiti posle šanse koju je imao Markus Tiram, koji je uspeo da pobegne odbrani Atletika, ali nije mogoa da pošalje loptu iza leđa Jana Oblaka, koji je dobro intervenisao.

Posle te šanse počele su da se ređaju šanse za Inter. Veliku priliku je propustio potom Lautaro Martines, i to kao da je bila najava za ono što će se desiti u 33. minutu kada je posle kontre Intera, na kraju Federiko Dimarko na kraju zatresao mrežu Atletika posle sjajnog pasa Barele.

Posle šoka za navijače Atletika usledilo je i veliko slavlje. Samo minut posle gola Intera, domaći su uspeli da dođu do izjednačenja. Sjajno se Morata snašao i posle centaršuta sa desne strane, loptu ostavi Grizmanu koji je sjajno gađao i pogodio desni ugao gola Intera.

Profimedia

Do kraja prvog poluvremena je Francuz koji je večeras bio jedan od najboljih pojedinaca na terenu mogao da postigne još jedan gol, ali se na poluvreme otišlo sa rezultatom 1:1.

Drugo poluvreme je počelo slično kao i prvo sa bojim angažovanjem fudbalera Ateltika koji su u uvodnim trenucim bili bolji na terenu, a veliku šansu je propustio Grizman iz izgledne pozicije.

Uspeo je Atletiko da nastavi sa napadima, pa je tako posle tačno sat vremena igre Morata bio u šansi , ali nije bio koncentrisan, a deluje da je bila bolja opcija propuštanje lopte Grizmanu koji je bio u boljoj poziciji.

Inter se u drugom poluvremnu orjentisao na kontranapade, pa je tako Markus Tiram dobio sjajnu loptu od Martinesa, ali je Francuz opet bio neprecizan.

Sličnu priliku je imao i Barela, ali je njegov udarac završio pravo u Oblaka.

I to je sve mirisalo da će stići kazna Inter za ove velike promašaje. Prvo je Atletiko pogodio stativu u 86. minutu, ali je zato u sledećem napadu Memfis Depaj dobio dobar pas od Kokea i loptu sa nekih 16 metara pogodio donji desni ugao gola Zomera.

Profimedia

Mogao je Atletiko do trećeg gola koji bi ga odveo u četvrtfinale, ali je Rikelme propustio izglednu priliku pred sam kraj regularnog dela meča.

U dodatnih pola sata meča, tempo igre nije padao, pa su nastavila da ređaju šanse pre golovima Intera i Atletika.

Onda se otišlo u penale, gde je Oblak odbrani dva penala, dok je Lautaro Martines bio na kraju tragičar, jer je njegovim promašajem Atletiko prošao u četvrtfinale Lige šampiona.

Peta serija: Lautoro Martines maši

Atletiko Madrid je u četvtrfinalu posle boljeg izvođenja penala.

23:30

120' Idemo u penale

Kraj dodatnih pola sata igre, gde nismo videli golove, tako da ćemo poslednjeg putnika dobiti posle penala.

23:29

118' Žuti karton

Uspeo je Memfis Depaj da okrene Biseka, pa je mladi fudbaler Intera morao da ga ruši i tako dobije žuti karton.

23:27

23:22

113' Čalhanoglu

Imao je Inter slododnjak koji je izveo Čalhanoglu, ali je lopta veznjaka Intera otišla preko gola.

23:14

111' Lopta u posedu Intera

Malo bolje su u drugi produžetak ušli fudbaleri Intera, koji su imali više loptu u posedu. Novu promenu pravi Inzagi, koji sada uvodi Klasena, a iz igre je izašao Henrik Mihtarijan.

23:11

Kraj prvog produžetka

Nema golova, ali je bilo šansi u prvih 15 minuta. Sledi nam još toliko da dobijemo pobednika, ili ćemo ići u penale.

23:10

Gol Depaja

23:06

101' Prljav potez TIrama

Udario je Markus Tiram bez lopte Stefana Savića, koji je ostao ne kažnjen posle ovog prljavog poteze Francuza.

23:06

102' Sada Tiram ide napolje

Kao da je ova situacija primorala Inzagija da izbaci Tirama iz igre i tako će od sada na terenu biti Aleksis Sančes.

23:03

99' Nova promena

Umesto Markosa Ljorentea na terenu je Sezar Aspilikueta.

23:00

97' Šansa za domaće

Preti i Atletiko koji je mogao do gola posle pokušaja Depaja, ali je Aćerbi bio tu blizu njega tako da ga je omeo da bolje zakači loptu, koja je završila u naručju Jana Zomera.

22:53

94' Ponovo Tiram

Nastavlja Francuz da ne koristi šanse u Madridu. Sjajno je Bisek centrirao, Tiram je bio sam na drugoj stativi, ali je njegov udarac glavom otišao pored gola.

22:51

Idemo u produžetke

Posle 90 i kusur minuta, Atletiko i Inter su poravnati, ukupan rezultat je 2:2, tako da ćemo gledati produžetke,

22:50

90+3' Velika šansa

Šta je sada propustio Rikelme koji je sa manje od 16 metara šutirao preko gola i to na sjajan pas Grizmana. Mogao je Atletiko da sada reši pitanje plasmana u četvrtfinale.

22:47

90' Koke opomenut

Žuti karton dobija Koke, sve manje vremena do kraja meča.

22:43

87' Depaj preokreće rezultat

Na kraju reklo bi se zasluženo Atletiko stiže do prednost. Dobra lopta Kokea koji je proigrao Depaja, a Holanđanin je loptu poslao u donji desni ugao gola Intera, čime je svom timu doneo izjednačenje u ukupnom rezultatu. Tako da smo sada blizu produžetaka.

22:42

86' Stativa

Mnogo sreće su imali fudbaleri Intera, jer je Anhel Korea pogodio stativu posle snažnog udarca sa ivice kaznenog prosttora.

22:40

84' Nove promene

Kraj utakmice za Nikolu Barelu i Federika Dimarka, koji su se preselili na klupu. a u igri su sad Fratezi i Bisek.

22:39

Poništen gol Dortmunda

Nema ništa od gola Borusije, jer je pogodak Filkruga poništen zbog ofsajda.

22:36

80' Prilika za Atletiko

Velika gužva pred golom Intera, posle koje su se gosti odbranili. Odmah je Inter imao protivudar kada je Barela otišao u kontru, ali je njegov udarac otišao pravo u Oblaka.

22:33

Dortmund duplira prednost

Sada su Milioneri veoma blizu plasmana u četvrtfinale Lige šampiona, drugi gol za Dortmund je postigao Niklas Filkrug.

22:30

76' Velika šansa za Inter

Sjajan pas je Lautaro Martnes uputio ka Tiramu, koji je bio u dobroj poziciji, ali je šutirao preko gola.

22:29

73' Menja i Inzagi

Mateo Darmijan i Federiko Aćerbi su sada na terenu, dok su iz igre izašli Denzel Damfris i Andrea Bastoni.

22:19

70' Promene u Atletiku

Prve promene u Atletiku. Sada su na terenu Korea i Rikelme, dok su se na klupu preselili Rodrigo De Paul i Santijago Lino.

22:17

60' Morao je da je pusti Morata

Posle dobre lopte sa desne strane koju je u kazneni uputio Markos Ljorente, Alvaro Morata je šutirao, posle čijeg udarca je lopta otišla preko gola. Međutim deluje da je bolje rešenje bilo da je propustio Antoanu Grizmanu koji je bio u boljoj poziciji od njega.

22:10

55' Šansa za Inter

Pogrešio je u pasu Stefan Savić lopta je došla pravo u noge Henriku Miktarijanu, koji je potom uputio jedan neprecizan udarac.

22:08

52' Šta je propustio Grizman

Velika šansa za Atletiko. Sjajno je išla akcija domaćih preko levg boka, odakle je stigla lopta do Antoana Grizmana koji je neometano šutirao ka golu Intera, ali je lopta čini se bila blizu Zomera, tako da je Švajcarac mogao da se pruži i odbranu ovaj pokušaj napadača Atletika.

22:07

Gol Atletika

21:48

Krenulo je drugo poluvreme

Počeli su drugih 45 minuta na stadionima u Madridu i Dortmundu.

21:47

Kraj prvog poluvremena

Posle prvih 45 minuta igre, u Madridu je rezultat 1:1. Dok je u Dortmundu 1:0 za domaće.

21:43

43' Grizman u novim šansama

Posle gola Francuza, Antoan nastavlja da pravi probleme odbrani Intera. Imao je još dve šanse da dovede svoj tim do prednosti, ali je odbrana Intera znala da ga zaustavi.

21:42

Gol Intera

21:35

35' Brz odgovor Atletika

Već u sledećem napadu je Atletiko došao do izjednačenja.

Usledio je centaršut sa desne strane, kada je Morata koji se možda nalazio u ofsajdu ostavio loptu Grizmanu koji je preciznim udarcem iz kaznenog pogodio desni ugao gola golmana Intera.

21:32

33' Inter u prednosti

Mirisalo je na gol Intera. Sve su bolji i bolji bili gosti iz Milana, a tu inicijativu je kruniosao Dimarko, posle brze kontre gostiju koju je posle sjajnog pasa Barele u gol pretvorio Federiko Dimarko.

Sada je Inter u velikoj prednosti i veoma blizu plasmana u četvrtfinale Lige šampiona.

21:28

28' Morata u šansi

Posle centaršuta sa leve strane u kaznenom je najviši bio Alvaro Morata koji je posle trzaja glavom poslao loptu ka golu Intera, ali je sjajno intervenisao Jan Zomer.

21:19

27' Inter kontroliše utakmicu

Kako vreme prolazi tako gosti imaju sve više loptu u svom posedu, sve se više igra na polovini domaćih, što naravno odgovara gostima koji imaju prednost posle prve utakmice.

21:18

18' Lautaro preti

Nova šansa za Inter. Posle oduzete lopte gostiju na polovini Atletika, Lautaro Martines je šutirao ka golu, lopta je na putu do gola zakačila jednog defanzivca domaćih, malih problema je imao Oblak, ali je ipak uspeo da sačuva mrežu svog tima.

21:17

Gol Sanča

21:12

13' Tiram u kontri

Markus Tiram je pobegao odbrani Atletika, došao je do kaznenog prostora domaćih, ali je njegov udarac odbranio Jan Oblak,

21:06

10' Atletiko u inicijativi

U uvodnim trenucima utakmice, uglavnom se igra na polovini Intera. Fudbaleri Atletika su preko Lina imali najbolju šansu na utakmici, kada je Brazilac nije iskoristio izglednu šansu da dovede svoj tim do prednosti.

21:03

Pogodak u Dortmundu

Vodi ekipa Borusije Dortmund na svom stadionu, pogodak je postigao Džejdon Sančo u trećem minutu.

20:46

Krećemo

Počele su poslednje dve utakmice osmine finala Lige šampiona. Budite uz b92.net i saznajte ko će se plasirati među osam najboljih ekipa u Evropi.

19:52

19:52

19:16

19:09

Dobro došli

U ovom lajv blogu ćemo ispratiti sva dešavanja sa revanš utakmica osmine finala Lige šampiona u kojim će se sastati Atletiko Madrid i Inter, kao i Dortmnd i PSV.

Tako će večeras dobiti sve parove četvrtfinala Lige šampiona.