Ove nedelje biće poznati svi učesnici osmine finala Lige šampiona, a revanš mečevi plej-ofa donose sudare tradicije, statistike i trenutne forme.
Izvor: UEFA
Thomas Andersen / NTB Scanpix / Profimedia
Neki klubovi pokušavaju da prekinu negativne nizove, dok drugi žele da potvrde dominaciju iz prvih susreta.
U Madridu, Atletiko Madrid i Klub Briž kreću od 3:3.
Atletiko ima impresivan učinak kada prvi meč u gostima završi nerešeno, ali Belgijanci su neporaženi u poslednjih šest evropskih duela protiv španskih timova.
Duel na "Metropolitanu" obećava taktičku bitku do poslednjeg minuta.
Bajer Leverkuzen brani 2:0 protiv Olimpijakosa, uz statistiku koja mu ide u prilog – Nemci su dobili 24 od 26 dvomeča nakon trijumfa u prvom susretu.
Ipak, Leverkuzen iza sebe ima niz neuspeha u nokaut fazi elitnog takmičenja, dok Olimpijakos traži prvi prolaz dalje u Ligi šampiona.
U Milanu, Inter mora da nadoknadi poraz 1:3 iz Norveške protiv senzacije sezone – Bode/Glimta.
Norvežani su već nanizali tri velike pobede u takmičenju i sada žele istorijski iskorak – nijedan klub iz te zemlje nikada nije dobio dvomeč u nokaut fazi LŠ.
Najubedljiviji posao u prvom meču odradio je Njukasl junajted, koji je sa 6:1 savladao Karabag.
Englezi su na pragu istorijskog plasmana, dok Kazahstanci traže čudo protiv rivala kojem poraz od više od tri gola nikada nije bio sudbina u Evropi.
Jovanović je potom postavio pitanje odgovornosti domaćih stručnjaka i razloga zbog kojih srpski treneri nisu uspeli da zadrže kontinuitet na klupama Partizana i Crvene zvezde.
Novi sistem u NCAA, koji igračima omogućava zaradu kroz korišćenje imena, imidža i ličnosti (NIL), doneo je finansijski veoma primamljive ponude brojnim evropskim košarkašima.
Ben Šelton govorio je o ideji Novaka Đokovića da se teniski mečevi skrate i podržao moguću promenu formata. Američki teniser otkrio je zašto smatra da bi takav sistem bio zanimljiv za budućnost tenisa.
Dolazak Filipa Kostića u PSV izazvao je veliku pažnju u Holandiji. Mediji analiziraju da li će se srpski reprezentativac uklopiti na poziciji levog beka i kakve planove trener Peter Bos ima za iskusnog fudbalera.
Fudbalski savez Argentine javno je podržao Đanija Infantina uoči izbora za četvrti mandat na čelu FIFA. U zvaničnom pismu AFA pohvalila je njegov rad u prethodnih deset godina, ali je ukazala i na propuste.
Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Hapoel Ber Ševe rezultatom 1:0 u mađarskom Sombathelju, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Već u uvodnim duelima očekuju nas veliki derbiji, zanimljive statistike i nekoliko modernih evropskih rivalstava. Posebnu pažnju privlače dueli Real Madrid – Mančester siti i Pari Sen Žermen – Čelsi, dok će Liverpul i Barsel
Treće kolo Lige šampiona donosi niz uzbudljivih okršaja širom Evrope, uključujući istorijski duel Real Madrida i Juventusa, povratke bivših igrača u stare klubove, kao i moguća obaranje rekorda najmlađih učesnika elitnog takmičenja.
Novi sistem u NCAA, koji igračima omogućava zaradu kroz korišćenje imena, imidža i ličnosti (NIL), doneo je finansijski veoma primamljive ponude brojnim evropskim košarkašima.
Ben Šelton govorio je o ideji Novaka Đokovića da se teniski mečevi skrate i podržao moguću promenu formata. Američki teniser otkrio je zašto smatra da bi takav sistem bio zanimljiv za budućnost tenisa.
Malo toga bilo je dobro kod Crvene zvezde ove večeri u Sombathelju protiv Hapoel Ber Ševe. Tek poneka šansa, bez kreacije u više od pola sata igre sa igračem više na terenu deluju više zabrinjavajuće nego minimalan poraz.
Interesovanje za državne subvencije u Nemačkoj premašilo je očekivanja. Za manje od tri meseca podneto je više od 100.000 zahteva za kupovinu električnih automobila, a većina se odnosi na potpuno električne modele.
Letnji odmor je prošao, i red je da objavimo recenzije koje smo dužni. Počinjemo sa kineskom perjanicom, modelom Geely Starray EM-i kom je proizvođač dao klasifikaciju "super hibrida".
Kompanija Nothing zvanično je predstavila CMF Clip Pro, nove bežične "clip-on" slušalice koje se kače za uho i donose nekoliko zanimljivih funkcija, među kojima se posebno izdvaja Smart Dial.
Evropska unija priprema izveštaj o tome da li pametne naočare ugrožavaju privatnost onih koji su snimani, kao i na koji način će njihova upotreba biti regulisana u EU.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar