Fenerbahče je već u prvom poluvreme došao do dva gola prednosti, da bi u drugom delu igre potvrdio pobedu još jednim pogotkom.
Napao je domaći tim od samog starta i već u 11. minutu došao do vođstva. Odličan je bio centaršut Filipa Kostića, a onda je Jusuf Akčiček glavom loptu skrenuo do Dušana Tadića, koji je pogodio za 1:0.
Nastavio je Fener da kontroliše igru, ali je do drugog gola došao tek u završnici prvog poluvremena. Igrao se 42. minut kada je Edin Džeko uspeo da udvostruči vođstvo.
Džeko je ispratio dodavanje Kostića, prvi njegov šut je odbranio golman Anderlehta, ali mu se lopta vratila i pogodio je za 2:0.
Nastavio je Fenerbahče u dobrom ritmu i na startu drugog poluvremena, a vrlo brzo je uvećao svoju prednost.
U 57. minutu je Jusuf En Nesiri ispratio dodavanje Sebastiana Simanskog i snažno glavom zakucao loptu u mrežu za 3:0.
Mogao je Fenerbahče i do ubedljivije pobede, jednu šansu je imao i Filip Kostić u 68. minutu, ali se odbranio Anderleht.
Do kraja meča nije bilo promene rezultata, tako da Fener pred revanš u Belgiji ima ogromnu prednost od tri gola.
Srpski fudbaler Filip Kostić je odigrao čitav meč za ekipu iz Istanbula, dok je Dušan Tadić u 86. minutu napustio igru.
Sosijedad bolji od Mitjelanda – Marković odigrao čitav meč za Viktoriju Plzenj
Fudbaleri Real Sosijedada su u gostima savladali Mitjeland sa 2:1.
Sve se izdešavalo u prvom poluvremenu, prvo je Sosijedad poveo golom Braisa Mendesa sa bele tačke u 11. minutu.
Prednost je udvostručio Takefuši Kubo u 31. minutu, da bi konačan rezultat postavio Adam Buksa u 38. minutu meča.
Nije bilo promene rezultata do kraja meča i Sosijedad nosi veliku prednost u revanš meču.
Pobedu je ostvario i Ferencvaroš protiv Viktorije Plzenj, slavio je sa 1:0. Jedini pogodak na meču je postigao Mohamed Abu Fani u 23. minutu meča.
Srpski fudbaler Svetozar Marković je odigrao čitav meč za češki tim.
Ajaks je u gostima savladao Rojal Union sa 2:0. Posole prvog poluvremena bez golova, usledilo je drugo u kojem je amsterdamski tim došao do rutinske pobede.
Prvo je u 59. minutu pogodak za vođstvo postigao Kristijan Rasmusen,da bi Džorti Mokio potvrdio pobedu u 71. minutu meča.
Svi revanš mečevi zakazani su za 20. februar.
Utakmice možete da ispratite UŽIVO uz live blog B92.sport:
Završeno
17:35
Semafor
Tadić 12, Džeko 43, En Nesiri 57
FEN
AND
3
:
0
17:30
Ostali rezultati
Liga Evrope:
Ferencvaroš – Viktorija Plzenj 1:0 (1:0) Abu Fani 23
Trener Crvene zvezde Saša Obradović je u poslednjem intervjuu za B92.sport koji je dao pre nego što je seo na klupu crveno-belih ispričao anegdotu sa gostovanja "kneževa" beogradskom Partizanu, kada ga je najveća srpska dvorana dočekala – aplauzima.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta u Beogradskoj areni dočekuju Crvenu zvezdu u prvom večitom derbiju ove sezone koji se igra u 15. kolu Evrolige. Ovo je sve što treba da znate o crno-belima pred ovaj susret.
Istraživači Zimperium zLabs-a otkrili su novi Android malver nazvan DroidLock, koji se ponaša poput ransomware-a, omogućavajući napadačima da potpuno preuzmu kontrolu nad zaraženim uređajem.
Apple je izgubio generalno gledano, ali je ipak ostvario jednu malu pobedu u pravnoj borbi sa kompanijom Epic Games, što bi moglo imati dalekosežne posledice za sve programere aplikacija.
Komentari 19
Pogledaj komentare Pošalji komentar