IV kolo Srbija – Grčka 3-0

Odbojkašice Srbije pobedile su Grčku sa 3-0, rezultatom 25:21, 25:17, 25:21, i tako ostale prvoplasirane u grupi A Eurovoleja.

25:21, 25:17, 25:21
  SRB   GRČ
  3   0
KRAJ
25:21, 25:17, 24:21 – Srbija ne koristi prvu meč loptu
25:21, 25:17, 22:18 – Dominacija Tijane Bošković
Možda i najbolji korektor planete postiže svoj 19. poen i dovodi Srbiju na prag pobede
25:21, 25:17, 18:14 – Tandem Bošković – Aleksić radi "kao sat"
Prednost Srbije se popela na na 4 poena i Terzićeve izabranice sve su bliže četvrtoj pobedi Srbije
25:21, 25:17, 10:8 – Grčka nema odgovor na Maju Aleksić
Sada je Aleksićeva iz bloka uspela da osvoji novi poen za Srbiju i donosi prednost od 2:0.
25:21, 25:17, 5:3 – Ponovo dobar start Srbije
25:21, 25:17 – Srbija lako do drugog seta
Sjajnom igrom je reprezentacija Srbije uspela da osvoji drugi set. Uspele su da limitiraju opasne napade Grkinja, da uspešno odbrane njihove kontra napade i zasluženo došle do prednosti od dva seta.
25:21, 23:17 – Ne predaju se Grkinje
Srbija sve bliža osvajanju drugog seta, koliko god se Grčka trudila
25:21, 20:14 – Tijana Bošković!
Pravi Boškovićeva velike probleme Grčkoj u odbrani, a kada se na sve to doda i sjajna Brankica Mihajlović dobijamo lepu prednost Srbije
25:21, 18:12 – Srbija blizu vođstva od 2:0
Maja Aleksić servira, Srbiji je uglavnom išlo dobro na njenom servisu
25:21, 15:10 – Grčka prinuđena da zove tajm aut
25:21, 10:8 – Prvi poeni Stefane Veljković
Smečovala je Stefana po sredini i snažno došla do 10. poena za Srbiju
25:21, 7:5 – Srbija preko Maje Aleksić ostaje u prednosti
Šest njenih poena donose prednost kada je to Srbiji najpotrebnije, priključila se i Tijana Bošković i Srbija vodi sa 8:5
25:21, 5:4 – Grkinje smanjuju prednost
25:21, 4:2 – Servis funkcioniše, prijem još bolji
Kontra napad nije previše teško izgraditi iz takvih situacija, pa tako Srbija vodi sa 5:2
25:21, 1:0 – Dobar start prvog seta
Osvaja Srbija prve poene u drugom setu, na isti način počinje drugi set kao što je i prvi
25:21 – Srbija osvaja prvi set
Sjajnom igrom i preciznim napadima je reprezentacija Srbije došla do prvog seta posle 20ak minuta igre.
22:18 – Drugi as Srbije
Maja Aleksić postiže svoj treći četvrti poen as servisom! Srbija blizu osvajanja prvog seta
18:17 – Sedma servis greška Srbije
Kako se napravi zalet servis greškom Srbija vrati Grčku u igru
16:15 – Stiže odgovor Grkinja
Na seriju Srbije odgovorila je Grčka sa svoja vezana tri poena i Terzić je morao da pozove tajm aut.
16:12 – Serija Srbije
Tri vezana poena osvajaju reprezentativke Srbije, a trener Grčke primoran da zove i drugi tajm aut.
14:12 – Približile su se Grkinje
12:9 – Već izvesno vreme se igra poen za poen
Zanimljiv meč Srbije i Grčke. Kontra napadi malo teže prolaze na obe strane, blokovi su kvalitetni i teško se dolazi do serije poena
9:6 – Srbija održava vođstvo
Sjajno igraju srpske odbojkašice, preko korektora se lakše dolazi do poena i to za sada funkcioniše baš kako treba
6:4 – Dva dobra kontra napada Grčke
6:2 – Smeč Tijane Bošković