<table class="score" cellpading="0" width="100%" cellspacing="0"> <tfoot> <tr> <td colspan="5"> <em>(25:19, 31:21, 16:25, 13:16)</em></td> </tr> </tfoot> <tbody> <tr class="county"> <td> </td> <td>VAL</td> <td> </td> <td>CZV</td> <td> </td> </tr> <tr class="number"> <td> </td> <td>85</td> <td>:</td> <td>81</td> <td> </td> </tr> </tbody> </table>

Zvezdin učinak u gostima
Zvezda je ove sezone odigrala pet utakmica na strani i svih pet izgubila (Žalgiris, Virtus, Partizan, Barselona, Olimpijakos)
Baskonija 6-1 sa Ivanovićem pred Zvezdu
Crveno-beli beli za dva dana igraju protiv Baskonije koju je, najblaže rečeno, preporodio trener koji je počeo sezonu u Zvezdi - Duško Ivanović.

Od odlaska sa Malog Kalemegdana Ivanović je na sedam mečeva sa Baskonijom upisao čak šest pobeda! Poslednju, ove večeri, protiv Fenerbahčea u drami (80:79).

Jasno je, Baskijci sa ogromnim samopouzdanjem čekaju poljuljanu Zvezdu.
Semi Odželej
Zvezda je dobar tim, to je Evroliga, svi su dobri, i zato je težak svaki meè. Teško je pobediti i zato je svaka pobeda jako važna. Ponosan sam na saigraèe. Bila nam je potrebna ova pobeda posle pet uzstopnih poraza. Trener je odradio odlièan posao, podsetio nas je da smo isti onaj tim koji je imao seriju 5-1 na poèetku sezone, d smo meðu najboljima u ligi. Naterao nas je da verujemo jedni u druge i pobedili smo
Posle Baskonije, tri meča u Beogradu
Posle gostovanja Baskoniji crveno-beli će odigrati dva meča pred svojim navijačima - protiv poslednjeg tima lige Albe i lidera Evrolige Reala.

Zvezda će i meč koji potom sledi, protiv Makabjja, odigrati u Beogradu, u "Pioniru" (bez publike), gde Izraelci dočekuju rivale kao domaćini zbog poznate situacije u pojasu Gaze.
Gedraitisova zona sumraka
Potvrdio je Litvanac i večeras da je daleko od prave forome.

Od njega Zvezda je imala samo pet poena (1/5 za tri) i nekoliko bitnih promašaja kada se rezultat lomio.
Joanis Sferopulos
Nismo poèeli prvo poluvreme kako smo želeli , vratili smo se potom u meè, imali smo šansu na kraju utakmice. Detalji su odluèili pobednika
Sferopulos o meču
Nismo poèeli prvo poluvreme kako smo želeli, vratili smo se potom u utakmicu, imali smo šansu na kraju utakmice. Detalji su odluèili pobednika.
Tabela posle 12. kola
Statistika
Grafika SofaScore

Kraj - pobeda Valensije
Dejvis je pogodio oba penala posle faula, doneo nedostižnih +4 Valensiji 10 sekundi pre kraja.

Konačan rezultat 85:81.

Zaslužena pobeda španskog tima.
40' Teodosić promašuje za tri...
Bila je to velika šansa da Zvezda preokrene, ipak Miloš je pogodio donji deo table.

Jović je potom poslao dug pas ka Dejvisu pred koš Zvezde, ovaj je bio fauliran. Imaće dva penala na 83:81 deset sekundi pre kraja.

Zvezda pred porazom.
40' Drama
Harper je doneo novo vođstvo Valensiji (83:81) iako je Sferopulos čekao ovaj napad sa Lazićem i Lazarevićem kao najjačim defanzivnim adutima.

Zvezda na potezu.

Vraćaju se Nejpir i Nedović.
39' Izjednačenje!
Serija Zvezde 7:0 za egal u "La Fonteti".

Teodosić je poentirao sa penala, potom dao pas Bolomboju za lake poene, a onda je Nedović pogodio trojku (81:81).
37' Peti faul Mitrovića
Šteta, Zvezda je bila u naletu, Mitrović je poentirao za 78:74 preko Dejvisa, potom je Amerikanac uzvratio, a Gedraitis promašio otvorenu trojku (još jednu večeras).

Mitrović potom pravi petu ličnu i za njega je meč završen.
35' Trojka Nejpira
Njegov 14. poen večeras. Pokušao je i naredni napad da završi naisti način, nije bio precizan.

Jović je promašio za tri između Nejpirovih šuteva, a Dejvis sa penala održava Valensiju na solidnoj distanci (78:70).
33' Odželej se razigrao
Poentirao je u padu, teža šut, nije pogodio potom bacanje u narednoj akciji (1/2).

Nedović i Nejpir na terenu, Nemanji su to prvi minuti u drugom poluvremenu.

Uz Nejpira je i dalje najefikasniji kod gostiju.
31' Četvrti faul Mitrovića
Problem za Zvezdu, mada ne blista Luka večeras - samo dva poena od njega.

Ostavio ga je Sferopulos u igri, ispostavlja se kao dobar potez jer poentira Mitrović u prvoj akciji gostiju u 4/4.

Nedovia je na klupi čitavo drugo poluvreme.
30' Valensija se odbranila
Klecali su Španci ali su ipak uspeli da se održe na površini pod naletom crveno-belih.

Ključna je bila trojka Klavera za 65:61, bio je to početka serije 8:0.

Lazić je potom doneo poene sa penala, a Valensija je uspela da poentira i u psoeldnjoj sekundi - flouterom Harpera (72:65).
29' Stigao odgovor Valensije
Klaver je pogodio izuzetno važnu trojku, treću večeras (65:61), Dejvis je potom iskoristio jedno bacanje, a Džons u narednom napadu došao do lakih poena.

Zvezda nije iskoristila tri vezana napada.

Ture pogađa - serija Valensije 8:0.

28' Zvezda na -1!
Kakav povratak gostiju u ovu utakmicu - za samo sedam minuta uspeli su da nadoknade skoro sve što su imali da nadoknade.

Posle trojke Gedraitisa gosti su na 61:62.

Prethodno, Nejpir je iznudio faul pri šutu za tri, ubacio dva penala.
26' Pametna igra crveno-belih
Iz napada u napad ide se na sigurno - Teodosić je iznudio faul, potom i Mitrović. Obojica su doneli brze poene sa penala, doduše Luka je bio polovičan (62:56).

Valensija je između toga poentirala preko Dejvisa.

Domaći sada imaju mnogo više problema da pronađu put do koša Zvezde.
24' Dejvisove tri lične
Koristi sada Zvezda maksimalno činjenicu da su igrači Valensije ispunili bonus - Lazić je u mini seriji sa penala (4/4).

Dejvis je u međuvremenu zaradio tri lične.

Jović je promašio za tri, ne pogađaju domaći ni u narednoj akciji. Ovo je period igre koji Zvezda mora iskoristiti.
22' Serija Zvezde
Bolomboj sa penala (2/2), pa Teodosić trojka (56:45).

Dejvis, na drugoj strani, nastavlja gde je stao (58:45). Lazić donosi Zvezdi poene sa penala (2/2).
Nižu se problemi – da li Nejpir može dalje?
Plejmejker Zvezde izašao je na teren minut pred početak drugog poluvremena. Leđa ga muče još od duela sa Tureom. Uhvatio se za lumbalni deo i brzo izašao iz igre.

Da li može da doprinese u nastavku?

Poluvreme - očajna Zvezda
Već 56 poena primili su crveno-beli (dali 40). Možda i najslabije poluvreme ove sezone.

Ekipa Janisa Sferopulosa deluje beskrvno, bezidejno, bez energije i bez ideje da preokrene situaciju u svoju korist.

Najpir (8 min u igri) i Nedeović najefikasniji sa 9 poena. Kod Valensije svi pogaaju, najviše Odželej (13p), Dejvis (10p), Džons (8p) i Klaver (6p - 2/2 za tri).
20' Laki poeni Valensije
Postiže ih Dejvis (53:37). Deset poena američkog centra. Nedović pokazuje znake života, doneo je poen sa penala, potom još dva u tranziciji.

Zvezda tek na momente bljesne, Španci imaju punu kontrolu utakmice u oba pravca.
18' Zvezda na -13
Posle serije Valensije 5:0 (trojka Klavera, polaganje Jovića), španski tim stiče maksimalnih +13.

Uzvratila je Zvezda sa dva uzastopno iskorišćena napada. Uzalud, sedma trojka stiže na drugoj strani.

Valensija održava dvocifrenu prednost (49:37).
17' Kontra ritam Zvezde
Klaver je pogodio otvorenu trojku (39:31). Davidovac je kasnio.

Nekoliko ne baš najboljih rešenja Beograđana. Tobi je fintirao, pa promašio za tri...

Odželej je gotovo nepogrešiv - domaći su već na dvocifrenom vođstvu (41:31).
16' Nejpir bez promašaja
Devet njegovih poena (3/3 za dva, 1/1 za tri), ali Valensija i dalje vodi, od starta utakmice vođstvo je na strani domaćih. Potrebna je bolja odbrana crveno-belih.

Raspoložen je Odželej - i on ima devet poena.

Dejvis je na osam.
14' Trojkaški rafal
Za Tobijem, pogodio je i Nejpir u narednoj akciji (7p)... Šteta, propustio je i da ukrade loptu Džonsu, već u narednoj akciji.

Kazan stiže od Odželeja - trojka.
12' Dva brza prekršaja Zvezde
Oba na džonsu koji koristi četiri penala. Četiri laka poena domaćih u početnoj fazi druge deonice (26:19).

Tobi je na drugoj strani u igri - pogodio je trojku.
Ovako su navijači Valensije dočekali Tobija
10' Trojka na trojku
Davidovac je doneo Zvezdi tri poena (20:19), odmah je uzvratio Odželej istom merom.

Zvezda gubi loptu, Džons to kažnjava (25:19) pred sam kraj prve deonice. Lazić nije pogodio za tri sa svoje pozicije.

Bolja Valensija u prvoj deonici i zato vodi zasluženo.
9' Dejvis nezaustavljiv
Njegov već osmi poen.

Pogađaju na drugoj strani naizmenično Teodosić i Nejpir, brzih šest poena Zvezde, ubrzala se i igra.

Vodi Valensija i dalje (20:16). Bilo je osam razlike za domaće.
7' Već četiri promašena penala Zvezde
Nesiguran je sada i Mitrović, polovično, na drugoj strani Jović je pogodio trojku (16:8). Tečnija igra domaćih u napadu, lakše dolaze do ovorenih situacija za šut.

Kod Zvezde u igri su Lazić i Teodosić.

Bolomboj poentira iz odbojke (16:10).
6' Drhti ruka Gedraitisu
Oba je promašio nakon što je fauliran pri šutu. Dejvis na drugoj strani precizniji (11:5).

Napadački loše otvaranje Zvezde.

Bolomboj će imati dva penala...
4' Serija Valensije
Loša faza igre Zvezde, kažnjavaju to domaći serijom koju je trojkom iz ćoška začinio Puerta - 7:2.

Konfuzna igra crveno-belih u napadu.
2' Poeni iz reketa na obe strane
Dva loša i Valensije - odbrane rade kao sat na obe strane.Tek jedan šut ka košu, uputio ga je Harper, promašio je za tri.

Evo i prvih poena, postiže ih Bolomboj (0:2). Uzvraća Dejvis (2:2)-
Navijačka podrška za Zvezdu
Na tribinama "La Fontete" nalazi se i 200 navijača Crvene zvezde, koji su se mogli jasno čuti prilikom predstavljanja ekiipe.
Petorka Zvezde
Beograđani počinju meč sa petorkom Dos Santos, Nedović, Gedraitis, Mitorvić, Bolomboj.
Trio Amerikanaca najveća pretnja Zvezdi
Trio Kris Džons, Semi Odželeje i Bredon Dejvis najviše donosi Valensiji ove sezone.

Džons u proseku po meču beleži 11,6 poena i 4,7 asistencija, Odželeje 12,6 poena, a Dejvis 10,8 poena.
Veliki pad Valensije
Španski tim je krenuo silovito ove sezone serijom 5-1 međutim u narednih pet mečeva izgubio je svih pet.

Sve je krenulo od debakla u Milanu (83:52), usledio je tesan poraz od Reala (73:76), potom od Barselone (74:70), Panatinaikosa (90:73) i Baskonije (84:98).

Valensija je poražena i za vikend u ACB ligi kod kuće - bolji je bio Bilbao.
Javor deli pravdu
Osim Slovenca, dobro poznatog igračima Zvezde, sudijsku trojku na ovom meču čine Litvanac Arturas Sukis i Hrvat Josip Radojković.
Sferopuls, izjava
Imamo duplu sedmicu u Evroligi, ali fokusirani smo samo na prvu utakmicu, protiv Valensije. Valensija je tim koji æe se jako boriti da se vrati pobedama. U poslednje vreme ima slabije rezultate. Mi moramo da budemo jako koncentrisani, da igramo pametno u napadu i odbrani i koristimo sve situacije koje budemo uspeli da proèitamo na njihovoj polovini, ali i da ih zaustavimo pred našim košem. Tako æemo imati šansu da pobedimo.