Kanada preko Rusije do finala Dejvis kupa!

Muška teniska reprezentacija Kanade plasirala se u finale Dejvis kupa, pošto je posle velike borbe pobedila Rusiju – 2:1.

3:6, 6:3, 5:6 – Kanada obezbedila taj-brejk
Pritisak je na Rusim, Hačanovu i Rubljovu koji serviraju drugi put za ostanak u meču.
3:6, 6:3, 4:5 – bližimo se kraju meča
Za sada bez brejka u trećem setu. Bližimo se kraju meča, a kako stvari stoje gledaćemo taj-brejk. Ima još dosta do njega, ali se čini da će tako biti.
3:6, 6:3, 3:3 – bez brejka u trećem setu
Velika borba u trećem setu. Oba tima imala su šansu da naprave brejk, međutim nisu iskoristili priliku. Videćemo ko će prvi popustiti.
3:6, 6:3, 1:1 – Hačanov i Rubljov spasli dve brejk lopte
Imali su Kanađani priliku da odmah naprave brejk u trećem setu, ali su se Rubljov i Hačanov izvukli spasivši dve brejk lopte.
3:6, 6:3 – idemo u odlučujući set!
Hačanov i Rubljov su izjednačili i gledaćemo odlučujući set.

Velika borba vodi se u "magičnoj kutiji". Sve je otvoreno i možda je najpoštenije da treći set odluči prvog finalistu.
3:6, 4:2 – Hačanov i Rubljov uzvraćaju
Bližimo se trećem setu. Hačanov i Rubljov su podigli nivo igre u drugom setu i imaju prednost brejka.
3:6 – Kanada na korak do finala!
Šapovalov i Pospišil dobijaju prvi set za nešto više od pola sata igre.
3:5 – Kanada pred vođstvom od 1-0
Kanađani se nalaze na korak do vođstva. Velika borba vodi se od kada su napravili brejk, a što je najvažnije za njih, uspevaju da ga održe.
1:3 – odličan start Kanade
Pospišil i Šapovalov igraju odličan tenis, veoma su raspoloženi i zasluženo vode na startu duela.
0:1 – brejk Kanade na startu meča
Pospišil i Šapovalov oduzimaju servis Rubljovu i Hačanovu. Odličan početak meča za Kanađane.
Dubl odlučuje pobednika!
Počeo je meč u kojem igraju Hačanov i Rubljov protiv Pospišila i Šapovalova.
Sjajni Šapovalov
Kraj! Šapovalov doneo izjednačenje Kanadi
Kanada je uspela da izjednači protiv Rusije na 1-1. Denis Šapovalov je posle 113 minuta igre pobedio Karena Hačanova sa 6:4, 4:6, 6:4.
Brejk za Šapovalova!
Uspeo je Denis Šapovalov da iskoristi prvu brejk loptu u ovom setu i povede sa 4:3.
Bez brejka u setu odluke
Sredina je seta odluke u meču Hačanova i Šapovalova. Nema brejka, Rus vodi sa 3:2.
Hačanov izjednačio protiv Šapovalova
Karen Hačanov se ne da tako lako. Uspeo je da nađe pravu igru u finišu drugog seta i da dođe do brejka u desetom gemu i time i izjednačenja u meču sa Šapovalovim. Rus je dobio set sa 6:4.
Šapovalo osvojio početni set
Sjajan niz Denisa Šapovalova, sa 2:4, stigao je do 6:4 i vodi u meču protiv Karena Hačanova. Prvi set trajao je 35 minuta.
Šapovalov uzvratio!
Denis Šapovalov je u sedmom gemu uspeo da napravi brejk i potom izjednači na 4:4. Biće ovde velike borbe, sva je prilika.
Brejk za Hačanova!
Karen Hačanov je odlično počeo, ima brejk i vodi sa 4:1 u prvom setu protiv Šapovalova. Ima li mladi Kanađanin odgovor? Ne pronađe li rešenje, Rusija će biti u finalu.
Meč počeo, nema brejka
Hačanov i Šapovalov su počeli meč, nema brejka, posle dva gema rezultat je 1:1.
Na redu je sdrugi singl meč
Uskoro će početi i drugi singl meč prvog polufinala između Rusije i Kanade. Na teren će Karen Hačanov i Denis Šapovalov. Sva je prilika da vidimo spektakularan meč.
Poen meča? Verovatno!
KRAJ! Rusija je povela protiv Kanade
Andrej Rubljov je rutinski odservirao za pobedu posle 87 minuta igre protiv Vaseka Pospišila, 6:4, 6:4. Rusija u polufinalu vodi protiv Kanade sa 1-0.
Dva brejka, propuštena meč lopta...
Rubljov je u šestom gemu izgubio svoj servis, ali je isto uradio i Hačanov u sedmom gemu. Na 5:3, Rus je imao meč loptu ali je nije iskoristio. Ipak, imaće novu priliku jer sad servira za pobedu.
Rubljov ima brejk i u drugom setu
Rubljov je došao prvi do brejka i u drugom setu i to u trećem gemu, i posle toga je odservirao za 3:1.
Pospišil sipa as servise, ali...
Set za Rubljova
Nove tri set lopte bile su potrebne ruskom teniseru da konačno, posle 48 minuta igre osvoji početni set rezultatom 6:4.
Rubljev propušta prilike da uzme set
Andrej Rubljev je mogao da sve što se tiče poičetnog seta reši u devetom gemu. Imao je tri set lopte na servis Vaseka Pospišila, ali nije ujspeo da dobije ključni poen.

Ipak, i dalje ima brejk prednosti i sada servira za set.
Pospišil propustio tri prilike da vrati brejk
U osmom gemu Vasek Pospišil je tri puta imao priliku da vrati brejk protiv Andreja Rubljova, ali nijednom nije uspeo. Rus vodi sa 5:3.
Rubljev napravio brejk na startu
Andrej Rubljev je na startu meča napravio brejk protiv Vaseka Pospišila i potom rutinski potvrdio isti za 2:0.
Ko će u finale?
Teniseri Rusije i Kanade bore se za plasman u finale, a prvi će na teren Andrej Rubljov i Vasek Pospišil.

I jedan i drugi su veoma dobro igrali tokom ove nedelje, tako da nema sumnje d anas očekuje uzbudljiv meč u dvorani "Kaha mahika".