Britanci lako sa Nemcima, Nadal spasao Španiju protiv Argentine

U drugom polufinalu Dejvis kupa sastaće se reprezentacije Španije i Velike Britanije.

17.30 Španija – Velika Britanija
Kraj! Španija je u polufinalu, Nadal ponovo heroj!
Tračak nade za "gaučose"
Majer dobro servira, živi nada Argentinaca... 3:5.
Rafa i Marsel na korak od polufinala
Nema "zime" za Špance, koji sjajnom igrom tokom svojih servis gemova čuvaju prednost i dolaze na gem od polufinala – 2:5.
Rafi se žuri na spavanje
Španci održavaju prednost
Nema prilika za brejk u ovom delu meča. Španci ponovo lako dolaze do "+3", a se vraćaju na nešto manji zaostatak posle manje od dva minuta tenisa u njihovom gemu – 2:4.
Obe ekipe sigurne na servisu
Španci su potvrdili brejk i poveli sa 3:0, a posle promene strana Argentinci ostaju u životu i smanjuju na 3:1.

Izuzetna atmosfera u "Magičnoj kutiji", podrška ne izostaje na obe strane.
Brejk Španaca!
Odličan start trećeg seta za domaćina! Nadal i Granoljers osvajaju uvodni gem, a onda momentalno prave brejk – 0:2!
Dobra atmosfera je ključ, a Argentinci je vazda imaju
Leo?!
Imamo treći set!
Opet će se igrati posle ponoći! Argentinci lako dolaze do tri vezane set lopte, ne koriste prve dve, ali koriste treću i drugi set osvajaju sa 6:4!
Argentinci serviraju za set
Relativno lako Argentinski par dolazi do 5:3, a onda preti na riternu. Imali su 30:30, ali je ritern zakazao, pa je Španija smanjila na 5:4. Sada "gaučosi" serviraju za izjednačenje.
Argentinci imaju brejk
Napravili su Argentinci brejk i poveli sa 3:2, ali domaćin nije imao nameru da se preda. Došli su do dve brejk lopte, ali su servisi spasli" gaučose koji su osvojili taj gem i potvrdili brejk - 4:2.
Nadal diktira kako će se igrati
Otkazan dubl u meču Velika Britanija - Nemačka
Meč u dublu između Velike Britanije i Nemačke, očekivano, neće se igrati. Sve je rešeno, Britanci su poveli sa 2-0 i plasirali se u polufinale. Ostalo je samo da se završi duel Španije i Argentine i Britanci će saznati ime sutrašnjeg protivnika.
Gonzalez i Majer imaju brejk u drugom setu
Neće se Argentinci tek tako predati. Španije jeste domaćin, ali Marijano Gonzalez i Leonardo Majer prave brejk u trećem gemu drugog seta i sada vode sa 2:1.
Španci dobili početni set
Ipak su Nadal i Granoljers u finišu seta zaigrali kako najbolje umeju i uz novi brejk stigli do prednosti, 6:4.
Argentinci uzvratili brejkom
Argentinci su uspeli u sedmom gemu prvog seta protiv Španije da vrate brejk za 3:4 i potom osvoje gem na svoj servis, pa je sada 4:4.
Nadal i Granoljers imaju brejk
Rafael Nadal i Marsel Granoljers stigli su do prvog brejka u meču odluke u dublu protiv Leonarda Majera i Marijana Gonzaleza. Vode sa 3:1.
Promena kod Španaca u dublu, igra Nadal!
Selektor Španije Serhi Brugera rešio je da promeša lkarte za dubl. Umesto najavljenih Granoljersa i Lopeza igraće Granoljers i Rafael Nadal.

Argentinci nisu menjali, za njih igra kombinacija Marijano Gonzalez/Leonardo Majer.
KRAJ! Nadal doneo Špancima izjednačenje
Rafael Nadal je u šampionskom stilu završio meč sa Dijegom Švarcmanom.

Prvom teniseru sveta trebalo je svega 62 minuta da stigne do ubedljive pobede od 6:1, 6:2. Španija je tako izjednačila protiv Argentine na 1-1 i o polufinalisti odlučuje meč dublova.
KRAJ! Evans pobedio, Velika Britanija u polufinalu!
Teniseri Velike Britanije plasirali su se u polufinale na finalnom turniru Dejvis kupa.

Danijel Evans je uspeo da dobije taj-brejk u setu odluke rezultatom 7:2 i tako ponedi Jana-Lenarda Štrufa sa 7:6 (6), 3:6, 7:6 (2).
Nadal lako dobio prvi set
Rafael Nadal je lako dobio početni set protiv Dijega Švarcmana i to posle 27 minuta igre, 6:1.
Nadal ima još jedan brejk u džepu
Rafael Nadal je napravio i drugi brejk u početnom setu i sada servira protiv Dijega Švarcmana na 5:1.
Furiozan start Nadala
Prvi teniser Rafael Nadal sveta je krenuo kao furija - brejk u drugom gemu i već vodi protiv Dijega Švarcmana sa 3:0.
Švarcman ili Nadal?
Štruf izjednačio protiv Evansa
Jan-Lenard Štruf je uspeo da dobije drugi set sa 6:3 i tako izjednači u meču protiv Danijela Evansa.
Švarcman i Nadal na terenu
Dijego Švarcman i Rafael nadal igraju drugi singl meč u duelu Argentine i Španije. Prvi teniser sveta je dobio početni gem.
Evans dobio set u taj-brejku
Danijel Evans je dobio početni ser protiv Jana-Lenarda Štrufa u taj-brejku rezultatom 8:6. Osvoji li Evans još set Britanci će biti u polufinalu.
Pelja doneo prednost Argentini u meču sa Španijom
Dva sata i 48 minuta igre je bilo potrebno Gvidi Pelji da donese prvi poen Argentini u meču sa Španijom. Na kraju, slavio je sa 6:7 (3), 7:6 (4), 6:1.

Photo by Alex Pantling/Getty Images
Argentinac ima i brejk u drugom setu
Gvido Pelja se u potpunosti vratio u meč. I ne samo to, ima i brejk u setu odluke i vodi sa 4:1.
Pelja ipak uspeo da izjednači
Što nije uspeo da uradi u desetom gemu, Pelja je uspeo u taj-brejku. Dobio ga je sa 7:4 i tako izjednačio u setovima protiv Pabla Karenja Buste.
Pelja propustio tri set lopte
Imao je Gvido Pelja veliku šansu da izjednači u setovima. Na 5:4 je na svoj servis imao tri puta set loptu, ali nije je iskoristio! Karenjo Busta je vratio brejk i potom poveo sa 6:5. Argentinac servira da ostane u meču.
Počeo meč između Evansa i Štrufa
Počeo je i drugi singl susret između Velike Britanije i Nemačke. na terenu su Danijel Evans i Jan-Lenard Štruf.
Britanci poveli protiv Nemaca
Kajl Edmund je dobio meč protiv Filipa Kolšrajbera sa 6:3, 7:5 posle 83 minuta igre. Velika Britanija je tako povela protiv Nemačke sa 1-0.
Karenjo busta je dobio set u taj-brejku
Pablo Karenjo Busta je imao više nerava u taj-brejku početnog seta meča sa Gvidom Peljom. Španac je taj-brejk dobio sa 7:3 i poveo u meču.
Atraktivan poen Pelje i Karenja Buste
Kolšrajber se vraća
Filip Kolšrajber se vraća u igru. Posle izgubljenog prvog seta napravio je brejk u četvrtom gemu drugog seta i vodi sa 3:1.

S druge strane, u meču Pelje i Karenja Buste je napeto. Španac je u sedmom gemu napravio brejk, poveo sa 4:3, ali je prednost ispustio u desetom gemu (5:5). O pobedniku prvog seta odlučuje taj-brejk.
Edmund osvojio početni set protiv Kolšrajbera
Kajl Edmund je iskoristio prednost brejka da dobije početni set protiv Kolšrajbera sa 6:3 posle 32 minuta igre.

S druge strane, Pablo Karenjo Busta je načinio brejk u meču sa Gvidom Peljom, vodi sa 5:3.
Edmund ima brejk u početnom setu
Kajl Edmund je napravio brejk u šestom gemu u meču sa Filipom Kolšrajberom, potom je potvrdio brejk i sada vodi sa 5:2.
Mečevi počeli
Gvido Pelja je dobio početni gem u meču sa Karenjom Bustom, dok Kajl Edmund nije izgubio ni poen na svoj servis na startu meča sa Filipom Kolšrajberom.