Ovog vikenda se u Formuli 1 vozi trka za Veliku nagradu Mađarske na čuvenoj stazi Hungaroring.
Već neko vreme se ova staza vodi kao "ukleta" jer je šampion Formule 1 samo 12 puta pobedio u Mađarskoj te sezone što čini tek 30%.
Ova kletva je najzastupljenija bila u periodu od 13 godina od 2005. do 2017. godine kada nijedan vozač koji je pobedio u Mađarskoj nije postao šampion.
For 13 unlucky years in-a-row, the winner of the #HungarianGP was cursed to not win the drivers' championship 😳
Redom su "padali": 2005. Kimi Raikonen (šampion Fernando Alonso), 2006. Dženson Baton (šampion Fernando Alonso), 2007. Luis Hamilton (šampion Kimi Raikonen), 2008. Heiki Kovalainen (šampion Luis Hamilton), 2009. Luis Hamilton (šampion Dženson Baton).
Potom je 2010. godine pobedio Mark Veber (šampion Sebastijan Fetel), 2011. Dženson Baton (šampion Sebastijan Fetel), 2012. Luis Hamilton (šampion Sebastijan Fetel), 2013. Luis Hamilton (šampion Sebastijan Fetel), 2014. Danijel Rikardo (šampion Luis Hamilton).
Zatim je 2015. godine pobedio Sebastijan Fetel (šampion bio Luis Hamilton), 2016. godine prvi je bio Luis Hamilton (šampion Niko Rozberg), a 2017. godine je pobedio Sebastijan Fetel (šampion Luis Hamilton).
Kletva je razbijena 2018. godine, kada je Luis Hamilton pobedio u Mađarskoj i potom postao šampion Formule 1.
Profimedia
Maks Ferstapen je 2019. godine pobedio u Mađarskoj, da bi titulu osvojio Luis Hamilton, da bi 2020. godine opet Hamilton pobedio u Mađarskoj i postao šampion.
Kada je Ferstapen postao šampion one spektakularne 2021. godine, tada je u Mađarskoj pobedio Luis Hamilton posle svog onog haosa.
Godinu dana kasnije je Ferstapen odbranio titulu, a u Mađarskoj je pobedio Džordž Rasel, dok je prošle sezone šampion bio Maks Ferstapen, a pobednik VN Mađarske bio je Luis Hamilton.
Dva puta je Hungaroring odlučio šampiona, prvi put 1992. godine kada je pobedio Najdžel Mensel, a drugi put 2001. godine kada je četiri trke pre kraja Mihael Šumaher bio šampion.
Leto 2023. godine u Partizanu obeležila je velika saga oko dolaska Nikole Mirotića, koja se na kraju završila bez realizacije, iako je delovalo da je transfer praktično gotov.
Fudbaleri Notingem Foresta prošli u četvrtfinale Lige Evrope eliminisavši Mitjilend u Danskoj posle boljeg izvođenja jedanaesteraca – ukupno 2:2, penalima 3:0.
Organizacija košarkaša u Izraelu oštro se usprotivila ideji da se sezona završi u "balonu" van zemlje, uprkos pokušajima tamošnje lige da pronađe rešenje nakon prekida takmičenja usled sukoba sa Iranom.
Igrače Partizana nije demoralisao mali broj navijača u Areni, svega nešto preko 10.000 je bio u najvećoj dvorani na Balkanu u utorak veče, ali su svi kući otišli zadovoljni.
Selektor Poljske i strateg grčkog velikana Arisa Igor Miličić je u intervjuu za B92.sport govorio o fenomenu Mateuša Ponitke, "procvatu" Danila Anđušića, tajni uspeha sa nacionalnim timom, ali i o tome kako se košarkaški svet prilagođava novim porecima.
U planu je da se 2026. godine u fabrici Stellantis u Kragujevcu proizvede novih 40.000 električnih Citroena C3, rekao je Zoran Burić, direktor marketinga u ekskluzivnom uvozniku Avtonova KAB.
Većina kupaca na Sajmu automobila u Beogradu spremno je da izdvoji od 25.000 do 30.000 evra za kupovinu vozila, a budžet do 50.000 evra se smatra prihvatljivim za premijum modele.
Italijanski proizvođač luksuznih sportskih automobila Ferrari saopštio je danas da je privremeno obustavio isporuke na Bliski istok zbog rata u regionu.
Nadzorna organizacija za sajber bezbednost "NetBlocks" saopštila je da je Iran u potpunosti bez međunarodne internet veze već 20 dana, odnosno više od 456 sati.
OpenAI je predstavio nove AI modele GPT-5.4 mini i GPT-5.4 nano, koji su dizajnirani kao brzi i efikasni alati za svakodnevne zadatke, posebno u oblasti programiranja.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar