Nakon dva izuzetno zanimljiva trkačka vikenda u Australiji i Kini, na stazi Suzuka smo gledali dosadnu trku za Veliku nagradu Japana.
Bilo je jako malo preticanja i interesantnih dešavanja tokom 53 kruga, a kada se sve završilo najbrži je bio Maks Ferstapen, aktuelni šampion i vozač Red Bula.
Meklarenov dvojac Lando Noris-Oskar Pjastri našao se na pozicijama 2 i 3 i kompletirali su pobedničko postolje.
Usledio je Šarl Lekler kome je ovo jubilarna, 150. trka u karijeri, a onda idu dva Mercedesa Džordž Rasel i Andrea Antoneli, posle Kimija je Luis Hamilton, a top 10 kompletiraju Isak Hadžar, Aleks Albon i sjajni Oli Berman.
Pokušavali su vozači Meklarena da se približe Ferstapenu više puta tokom trke, ali nisu mogli ozbiljnije da ugroze Maksa.
Sigurno najzanimljiviji detalj trke je situacija sa video snimka priloženog par redova iznad, kada je umalo došlo do kontakta Landa Norisa i Maksa Ferstapena pri izlasku iz boksa.
Ocenjeno je da je sve bilo čisto i da kazne ne treba da bude već da trka treba da se nastavi.
Kiša je najavljena oko 20. kruga i nadali smo se da može da unese malo zanimljivosti, ali se vozilo po suvom sve vreme.
Tanjug/AP Photo/Hiro Komae
Jako malo obilaženja smo videli tokom ovih izvoženih krugova, 53, a i to što smo videli je uglavnom bilo u pozicijama koje ne donose bodove.
U top 10 vozača je samo jedna promena pozicija i to je Luis Hamilton obišao Isaka Hadžara, pa vam je kristalno jasno kakvu smo trku gledali.
Nije bilo nijednog incidenta, što je za pohvalu, pa su svi vozači završili trku.
Lando Noris je dao sve od sebe da dođe makar do DRS zone u finišu, ali se Maks Ferstapen uspešno odbranio i zadržao vodeću poziciju.
Uspeo je aktuelni šampion još jednom da pokaže koliko je dobar i koliko ga Red Bul sluša i potpuno zasluženo došao do velike pobede.
Trku za VN Japana mogli ste da pratite UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA.
Pijastri prilazi Norisu na 0,4 sekunde. Videćemo da li će timska naredba biti da Oskar proba da sustigne Ferstapena, pošto Noris ne uspeva dovoljno da priđe.
"Mislim da mogu da sustignem Maksa", rekao je Pijastri na timskom radiju i čekamo odluku ekipe.
Jedan od najtraženijih italijanskih "jangtajmera", Uno Turbo, nastao je 1985. godine, a do kraja proizvodnje 1994. napravljeno je oko 50.000 primeraka.
Casio je prošle godine obeležio 50. godišnjicu svog prvog sata, modela Casiotron iz 1974, lansiranjem posebne G-Shock 2100 serije. Proslava se, međutim, nastavlja i u 2025.
Komentari 56
Pogledaj komentare Pošalji komentar