II dan: Lajović i Krajinović prošli, Kecmanović eliminisan

Dušan Lajović i Filip Krajinović plasirali se u II kolo Australijan opena, dok je Miomir Kecmanović poražen od Andreasa Sepija. Dan zatvara Nina Stojanović

završeno SET GEM
EDM 0
LAJ 3
KRAJ – Kecmanvić eliminisan
Iskusnom Italijanu bilo je potrebno oko dva sata igre da rutinski savlada srpskog tenisera sa 3:0 u setovima (6:4, 6:4, 7:6).
Kecmanović i Sepi igraju taj-brejk
Velika borba
U III setu Kecmanović i Sepi su razmenili brejkove.

Od tada, poprilično su sigurni na svojim servisima, pa je taj-brejk sve izvesniji – 5:5.
Ribrejk!
Konačno Kecmanović oduzima servis rivalu.

Još nije gotovo – 2:2.
Brejk!
Kecmanović je i treći set počeo loše.

Već u prvom gemu Sepi dolazi do brejka i krupnim koracima gazi ka drugom kolu – 0:1.
Kecmanović izgubio i II set
Baš kao i u prvom, Sepiju je bio dovoljan jedan brejk da osvoji II set.

Pokušao je Kecmanović da se vrati, ali bezuspešno – 4:6.
Brejk!
Nažalost, Sepi koristi drugu brejk šansu u ovom gemu i stiže do velike prednost.

Kecmanović ima set i brejk zaostatka – 2:3.
Bez brejk prilika
Nema brejk šansi za sada u II setu.

Kecmanović je pripretio u prvom servis gemu Sepija, došao do 15:30, ali uzalud – 2:2.
Kecmanović izgubio prvi set
Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović izgubio je prvi set od Andreasa Sepija sa 6:4.

Italijanu je bio dovoljan jedan brejk da dobije prvi deo igre.
Brejk!
Kecmanović je u problemu, Sepiju se isplatila agresivna igra. Koristi drugo od tri brejk šanse, a potom ga potvrđuje – 2:4
Kecmanović odmah pod pritiskom
Sepi ulazi agresivno u meč, stiže do brejk šanse u uvodnom gemu, ali Kecmanović odoleva – 1:1

4:6, 4:6, 6(3):7
KEC 0
SEP 3
Brejk, preokret, kraj – pobeda!
Filip Krajinović pobedio je Kventina Halisa posle dramatične borbe i preokreta u petom setu sa 7:6, 7:6, 3:6, 4:6, 7:5!
Uskoro na terenu Kecmanović
Miomir Kecmanović bi trebalo oko 7.25 da počne duel sa Andreasom Sepijem iz Italije.
Krajinović hoda po ivici!
Nevarovatan meč igraju Halis i Krajinović. Francuz je imao nove tri brejk lopte, ali je Srbin spasao sve i preokrenuo za vođstvo koje će izvršiti veliki pritisak na rivala – 4:5
Bravo, Filipe!
Sjajna reakcija Krajinovića u napetom trenutku, Halis je podlegao pritisku, Srbin uzvraća brejk za novo izjednačenje – 4:4
Krajinović pred porazom!
Spasao je Krajinović još jednu brejk loptu na 2:2, ali Halis je značajno podigao nivo igre i stižedo nove prilike koju ovaj put ne propušta – 4:3
Napeto!
Žestoka borba vodi se u odlučujućem setu. Krajinović je spasao dve brejk lopte u uvodnom gemu, a potom propustio svoju šansu u četvrtom – 2:2
Francuz izjednačio – odlučuje V set!
Propustio je Krajinović dve brejk šanse za izjednačenje i eventualni novi taj-brejk. Halis je odoleo i kapitalizovao brejk za osvajanje drugog seta i potpuno izjednačenje u meču – 6:4
Brejk u zao čas!
Kad je izgledalo da će i treći put u ovom meču taj-brejk odlučivati set, Krajinoviću pada koncentracija na servisu, Halis pravi brejk i servira za izjednačenje – 5:4
U međuvremenu...
Sjajna reakcija
Kao i u prethodnom setu, Krajinović sjajno reaguje na izgubljen servis i odmah uzvraća ribrejkom – 2:2
Krajinović u krizi!
Loše otvara Krajinović i četvrti set, opet gubi servis u trećem gemu – 2:1

Jedna šansa propuštena
Krajinović kao da se predao nakon drugog brejka u setu pa je "prepustio" treći deo meča Francuzu – 6:3
Krajinović u zaostatku
Nije uspeo Srbin da kapitalizuje brejk i poravna rezultat, Francuz opet koristi pad u igri Krajinovića i stiže do novog brejka koji potvrđuje za veliku prednost – 4:1
Brejk na brejk
Krajinović loše otvara treći set i gubi servis u drugom gemu, ali ekspresno uzvraća Francuzu – 2:1

Photo by Darrian Traynor/Getty Images
2-0!
Krajinović poput Novaka Đokovića blista u taj-brejkovima i stiže do 2-0 u setovima – 6:7 (1)
Opet taj-brejk
U istom ritmu su igrali do kraja seta, Krajinović je samo u jednom gemu stigao do 40:40, ali je bio daleko od brejk lopte, pa i drugi set odlučuje taj-brejk – 6:6
Ko ima jače živce?
Ziheraška igra dvojice tenisera u drugom setu. Tek s vremena na vreme osvoje dva poena na protivnički servis, taj-brejk je sve izvesniji – 4:4
Krajinoviću set!
Dok smo slavili pobedu Lajovića na teren je izašao Filip Krajinović i osvojio set! Srbin se bolje snašao u završnici taj-brejka posle prekida zbog kiše i poveo protiv Francuza Kventina Halisa – 6:7 (7:9)
6:7 (7), 6:7 (1), 6:3, 6:4, 5:7
HAL 2
KRA 3
Pobeda!
Lajović preokreće u taj-brejku sa dva mini-brejka i koristi prvu meč loptu za pobedu nad Edmundom 7:6 (7), 6:3, 7:6 (4)!
Taj-brejk odluke!
Očekivano su teniseru nastavili u istom ritmu, skoro bez napada na servis rivala, pa treći set odlučuje taj-brejk – 6:6
Potpuni egal
Edmund ne rizikuje, Lajović ne srlja već strpljivo čeka grešku rivala da "oveti" pobedu – 4:4

Lajović propušta šanse
Mogao je Lajović brzo da prelomi meč, propustio je tri brejk prilike u trećem gemu trećeg seta – 2:1
Lajović ekspres!
Fantastična završnica seta srpskog tenisera. Lajović je ekspresno osvojio tri gema, izgubivši u međuvremenu samo jedan poen za veliku prednost od 2-0 u setovima protiv Britanca – 3:6
Šteta!
Lajović nije potvrdio mukom izboren brejk, maratonska borba je ostavila traga na njega pa odmah gubi svoj servis, a Edmund potvrđuje ribrejk za izjednačenje – 2:3
Brejk!
Konačno Lajović koristi petu brejk šansu i oduzima servis Edmundu u gemu koji bi lako mogao da utiče na ishod celog meča – 1:3
Maratonski gem
Već 20-ak minuta Edmund i Lajović se bore za treći gem drugog seta. Srbin je propustio tri brejk šanse – 1:2

Photo by Morgan Hancock/Getty Images
Preokret!
Lajović pravi još jedan preokret, spasava set loptu i nakon borbe na razliku dobija taj-brejk i osvaja prvi set – 6:7 (7:9)
Lajović ispustio prednost
Lajović sjajno otvara taj-brejk, oduzima servis rivalu za 2:0, ali potom ulazi u seriju grešaka što Edmund maksimalno koristi i preokreće rezultat sa četiri uzastopna poena – 6:6 (4:2)
Odlučuje taj-brejk
Edmund prekida Lajovićevu seriju od tri uzastopna gema, ali Srbin ne posustaje pa stiže do taj-brejka prvog seta – 6:6
Srbin izjednačio
Lajović ne propušta priliku koju je sebi izborio, kapitelizuje brejk novim ubedljivim servis-gemom za potpuni egal – 5:5
Lajović odmah vratio brejk!
Prekid je očigledno prijao našem teniseru, odmah po nastavku meča kreće snažno, osvaja gem bez izgubljenog poena, pa oduzima servis rivalu čime vraća brejk zaostatka – 5:4

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.