Srpska travel blogerka Jana ove godine odlučila je da letovanje provede u Albaniji, i to u primorskom gradu Saranda.
Kako je sama istakla, ovo joj je prvi put da posećuje ovu zemlju, a utisci su više nego pozitivni.
"Izabrala sam Sarandu i nisam pogrešila", rekla je u videu koji je podelila na društvenim mrežama. "Ako želite da otkrijete skriveni dragulj Albanije, Saranda je pravo mesto za vas. Grad se nalazi na jugu Albanije, na obali Jonskog mora, u blizini Grčke, i nudi sve što vam je potrebno za idealan odmor – kristalno čisto more, arheološke lokalitete, prelepe plaže i živahan noćni život", dodala je Jana.
Shutterstock/Zysko Sergii
Šta sve možete kupiti za 10 evra u Sarandi?
Prateći popularan trend među putnim blogerima, Jana je odlučila da proveri koliko toga može da se kupi za samo 10 evra u ovom primorskom mestu. Rezultat je mnoge prijatno iznenadio.
Iako je ukupan iznos neznatno premašio 10 evra, količina i raznovrsnost kupljenih stvari govori o povoljnim cenama. Dodatni bonus: ležaljke na plaži su bile besplatne.
"Cene su idealne", "Bila sam prošle godine u Albaniji – oduševljena sam", „Jedna od najpovoljnijih destinacija koje sam posetila", "Deluje stvarno povoljno“ – samo su neki od komentara ispod videa koji je objavila na Instagramu.
Conde Nast: Albanija među najpovoljnijim destinacijama za 2024.
Ugledni putnički magazin Conde Nast Traveler prošle godine je objavio listu najisplativijih zemalja za putovanje. Među 21 preporučenom državom našle su se i Srbija, Mađarska, Severna Makedonija i Albanija.
Za Albaniju su istakli da je znatno jeftinija u odnosu na druge evropske zemlje, a istovremeno još uvek nije previše razvikana kao turistička destinacija – što je čini savršenom za istraživanje pre nego što postane pretrpana. Poseban akcenat stavljen je na lokalnu kuhinju, koja je, prema njihovim rečima, još jedan veliki plus ove zemlje.
Kupovina avion-karata često deluje kao lutrija – cene skaču i padaju bez jasnog pravila, a putnici imaju utisak da su uvek zakasnili za onu "najbolju ponudu“.
Nema odlaganja uvođenja sistema ulaska i izlaska iz Evropske unije – EES mora u aprilu u potpunosti da bude funkcionalan, potvrđeno je iz MUP-a Hrvatske i Evropske unije za RTRS.
Nema odlaganja uvođenja sistema ulaska i izlaska iz Evropske unije – EES mora u aprilu u potpunosti da bude funkcionalan, potvrđeno je iz MUP-a Hrvatske i Evropske unije za RTRS.
Sve domaće turističke agencije uveliko se pripremaju za letnju sezonu, a sudeći prema najavama ove godine će aranžmani biti skuplji za sve one koji planiraju odmor van Srbije.
Malo grčko ostrvo Ios mogao bi da doživi turistički procvat 2026. godine, jer sve više putnika traži autentična iskustva umesto razvikanih destinacija.
Želite da vežbate svoj holandski, ali vam zima u Amsterdamu ne izgleda privlačno? Nema brige, možete do Karipskog mora, na Arubu, i to preko Holandije.
Kupovina avion-karata često deluje kao lutrija – cene skaču i padaju bez jasnog pravila, a putnici imaju utisak da su uvek zakasnili za onu "najbolju ponudu“.
Nema odlaganja uvođenja sistema ulaska i izlaska iz Evropske unije – EES mora u aprilu u potpunosti da bude funkcionalan, potvrđeno je iz MUP-a Hrvatske i Evropske unije za RTRS.
Neki ljudi ostavljaju odličan prvi utisak – uglađeni su, kulturni, susretljivi i naizgled bez ijedne mane. Međutim, kako vreme prolazi, otkriva se da se ispod te mirne i pristojne površine krije sasvim drugačija ličnost.
Mašine za pranje veša poseduju filter za vlakna, baš kao i sušilice, koji bi trebalo redovno čistiti kako bi odeća ostala sveža, ali i da biste sprečili loše odvodnjavanje i manje efikasno ceđenje.
Viralni japanski čizkejk niste videli jedino ako uopšte ne posedujete mobilni telefon ili Internet. U suprotnom, ova poslastica "izleće" na svakom koraku.
Američka glumica Kejli Kuoko otvoreno je govorila o teškom periodu kroz koji je prolazila tokom razvoda 2022. godine, otkrivši da se u jednom trenutku suočila sa ozbiljnom depresijom, i to neposredno pred jednu od najvažnijih večeri u svojoj karijeri.
Bivši francuski ministar kulture Džak Lang podneo je večeras ostavku na funkciju predsednika Instituta za arapski svet (IMA) zbog finansijske istrage koja je pokrenuta protiv njega usled povezanosti sa Džefrijem Epstajnom.
Bivši basista legendarne grupe Blondie, Fred Smit, preminuo je u 77. godini, a muzička zajednica i obožavaoci širom sveta odaju počast jednom od ikona rokenrola.
Dugo nakon što leto prođe, mnogi ne odustaju od svežeg paradajza u salatama, sendvičima ili sosovima. Ipak, retko se zapitamo kakav paradajz zapravo kupujemo u prodavnicama van sezone.
Jedna žena je preminula u severnom Bangladešu nakon što se zarazila smrtonosnom infekcijom virusom nipa, saopštila je danas Svetska zdravstvena organizacija (SZO).