Tablet na Adroid operativnom sistemu posebno optimizovanom za ovakve uređaje, verziji Honeycomb, biće jedan od prvih koji će pokazati šta sve Android na tablet uređaju može da pruži.
Što se hardverskih karakteristika tiče, 10-inčni ekran ovog tableta ima rezoluciju od 1280x800 piksela, prednju i zadnju kameru od 2, odnosno 5 megapiksela i USB i HDMI port.
Xoom ima dvojezgarni procesor - Nvidia Tegra 2, a prednosti Androida su Google Maps u verziji 5.0, pristup preko 3 miliona naslova iz Google eBooksa i hiljade aplikacija iz Android Marketa.
Cena po kojoj bi model trebalo da se prodaje iznosi 800 dolara, međutim, pojavile su se informacije i o stotinak dolara nižoj ceni.
Sredinom januara objavljena je vest o tome da je Motorola očekuje od svojih proizvođača u Aziji isporuku 800 hiljada primeraka ovog uređaja u prvom kvartalu, a sudeći prema interesovanju koje do sada vlada za ovaj uređaj, brojka nije preambiciozna.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 8
Pogledaj komentare