Ovaj dokument, koji je otkrio sajt NokiaPowerUser, navodno je poslat iz Nokije i bavi se postojećim uređajima, a u njemu stoji:
„Nakon završetka transakcije između Microsofta i Nokije, ime Nokia Corporation/Nokia Oyj biće promenjeno u Microsoft Mobile Oy“.
U Finskoj, oyj i oy predstavljaju poslovne oznake, tako da će Nokia Corporation, ili barem divizija zadužena za hardver koju je Microsoft kupio, postati Microsoft Mobile.
Nokia u ovom dokumentu takođe uverava svoje partnere da će svi postojeći dogovori i dalje biti važeći:
„Po uslovima prodaje, Microsoft će preuzeti sva prava, prednosti i obaveze Nokijinih poslova, a postojeća prava i obaveze ostaće nepromenjeni“.
Microsoft je planove za kupovinu Nokije vredne 7.2 milijardi dolara otkrio u septembru 2013. godine a Nokijini deoničari su kupovinu odobrili u novembru.
Nokia očekuje da će njeno preuzimanje biti okončano 25. aprila.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 51
Pogledaj komentare