Partizan preokrenuo -14 i posle drame slavio u Laktašima!

Košarkaši Partizana savladali su Igokeu u Laktašima rezultatom 70:68, u okviru 10. kola ABA lige.

Izvor: MT

Subota, 04.12.2021.

18:00

Izabranici Željka Obradovića izbegli su drugi poraz u regionalnom šampionatu, vrativši se sa dvocifrenog zaostatka u finišu duela.

Imala je Igokea prednost od 14 poena u trećem kvartalu, ali i +10 na nekoliko minuta do kraja – uzalud.

Partizan je nadoknadio taj minus za samo dva minuta i u poslednji minut ušlo se potpuno izjednačeno.

Imali su crno-beli napad za pobedu, koju je faulom presekao Jošilo, a siguran sa linije slobodnih bacanja bio je Uroš Trifunović.

Igokea je imala sve u svojim rukama na 14 sekundi do kraja, ali i zaostatak od -2, koji nisu uspeli da nadoknade. Voler je prvo promašio trojku, a onda i dvojku.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Smailagić sa 15 poena. Pratio ga je Ledej sa 14, 12 je ubacio Trifunović.

Kod Igokee su najbolji bili Stivens i Voler sa po 18, dok je 11 postigao Jošilo.
Prva četvrtina nije donela naročito kvalitetnu košarku – bilo je dosta promašaja, grešaka i izgubljenih lopti.

Takav je bio i prvi deo drugog kvartala, a ubrzo je i Partizan uspeo da se odlepi i stigne do vođstva od 25:17.

Ipak, Bajić je reagovao tajm-autom, koji je očigledno sve promenio, a njegovi puleni su zaigrali znatno bolje.

Igokea je napravila seriju 9:0, Partizan je preko Trifunovića nakratko prekinuo taj niz, da bi domaći nošeni Volerom stigli do lepe prednosti na pauzi, 35:28.

Bajićevi izabranici su sjajno otvorili drugo poluvreme, trojkama Jošila i Volera, stigli su do dvocifrene prednosti, koja je najviše iznosila +14.

Delovalo je da su u takvom ritmu i da će ići možda i do 20 poena razlike, međutim, usledio je prazan hod i crno-beli su se malo po malo vraćali u igru.

Partizan je bio u naletu početkom poslednje četvrtine, prišli su na samo -4, ali su ubrzo izgubili ritam i dopustili Igokei, koju je u tim trenucima nosio Radanov, da stigne do nove dvocifrene prednosti.

Ipak, radost Igokee nije mnogo trajala, Partizan je nadoknadio -10 za tačno dva minuta, a onda posle opisane drame i slavio.

Crno-beli imaju skor 9-1, dok je učinak Igokee polovičan, 5-5.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVE BLOGU B92.