Čukarički rutinski u Azerbejdžanu

Fudbaleri Čukaričkog savladali su Sumgait 2:0 (2:0) u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Izvor: SS/MÐ

Četvrtak, 29.07.2021.

16:15

Čukarički je posle prvog meča (0:0) odigrao dobro u Azerbejdžanu, zasluženo slavio i obezbedio prolaz u treće kolo kvalifikacija, gde će igrati protiv boljeg iz dvomeča Hamarbi – Maribor.

Strelci za Čukarički bili su Ndiaje u 10. i Marko Docić u 16. minutu iz penala.

Janković je imao prvu šansu u trećem minutu, kada je iskosa sa desne strane gađao pored gola.

Već u sledećem ozbiljnijem napadu, Čukarički je stigao do gola. Srđan Mijailović je odigrao dupli pas sa Jankovićem i ubacio sjajan centaršut na peterac.

Tamo je bio usamljen Ndiaje i u 10. minutu glavom smestio loptu u mrežu za vođstvo gostujuće ekipe.
Samo šest minuta kasnije, prednost je duplirana.

Kačajev je srušio Aleksu Jankovića i sudija je pokazao na belu tačku.

Rutinski je penal realizovao Marko Docić, koji je pogodio gornji levi ugao.

Posle dva postignuta gola, Čukarički je zaigrao opreznije i čekao priliku iz brzih kontri.

Sumgait je pokušao dva puta sa distance, ali se oba puta istakao golman Čukaričkog.

Đorđe Petrović branio je šuteve Sadikova i Mutalimova.
Čukarički je na startu drugog poluvremena imao jednu solidnu i jednu dobru šansu.

Prvo je Janković šutirao pored gola, da bi zatim Kajević u narednom napadu zakomplikova i propustio da iz dobre situacije ugrozi gol domaće ekipe.

Petrović je imao još jednu dobru odbranu u 69. minutu, kada je Mutalimov gađao sa ivice kaznenog.
Čuka je imala još dva šuta i oba su otišla preko gola, kada su gađali Jovanović i Čolović.