Sreda, 11.11.2009.

22:16

EL: Pobede Unikahe, Barse i Sijene

Četvrto kolo Evrolige u grupama A i B obeležili su Unikaha, Montepaski i Barselona koji su ostvarili sve pobede u dosadašnjem toku takmičenja.

Izvor: B92, zvanični sajt

Autor:B92, zvanični sajt

Barselena je trijumfovala kod kuće, dok su važne pobede u gostima, u Francuskoj i Turskoj,ostvarili Unikaha i Sijena i izdvojili se na čelu tabela u svojim grupama. Partizan u okviru 4. kola grupe B u četvrtak igra u Litvaniji sa Lietuvos Ritasom od 18:45h.

Montepaski je je u Istanbulu ostvario četvrtu pobedu u novoj sezoni Evrolige. Ekipa iz Sijene slavila je nad Fenerbahče Ilkerom rezultatom 87:83.

Posle ravnopravne igre u prvom poluvremenu, meč je odlučila treća četvrtina kada Montepaski stiče ključnih sedam poena prednosti. Najefikasniji igrač utakmice bio je Terel Mekintajer sa 25 poena, Hokins je ubacio 15, a Domerkan još 12. Kod domaćih Terens Kinsi bio je najefikasniji sa 20 poena.

Cibona je posle tri poraza ostvarila prvu pobjedu i to na domaćem parketu u dvoboju sa litvanskim Žalgirisom 64:52. U izjednačenom meču Cibona je do pobede došla odličnom igrom u odbrani, a najzaslužniji za pobedu bio je Marko Tomas sa 14 poena i tri asistencije. Žalgiris je predvodio Mirza Begić sa 14 poena i 4 skoka.

Grupa A, 4. kolo:
Cibona - Žalgiris 64:52
Fenerbahče - Montepaski 83:87
Barselona - Asvel 76:62

TABELA: Montepaski 4-0, Barselona 4-0, Fenerbahče 2-2, Žalgiris 1-3, Cibona 1-3, Asvel 0-4

Unikaha nastavlja s „kaznenom ekspedicijom“ i u 4. kolu grupe B. Ovoga puta ubedljivo su slavili u Francuskoj, nad Orleanom 86:74. Domaći su odlično počeli meč, imali minimalnu prednost, koja je sredinom druge četvrtine stigla i do +8. Tada Unikaha ubacuje u „petu“, razigrao se i Amerikanac Takvan Din, koji je ubacio 15 poena u seriji Unikahe 22:0. Na odmor se otišlo sa velikom prednošću za španski tim, 28:42, koji je mirno odigrao drugo poluvreme. Din je meč završio sa 30 poena, a pratio ga je Jirži Velš sa 13 poena, i po 5 skokova i asistencija.

Grupe B 4. kolo:
Orlean - Unikaha 74:86
Četvrtak:
Lietuvos Ritas - Partizan 18:45h
Olimpijakos - Efes Pilsen 20h

TABELA: Unikaha 4-0, Olimpijakos 2-1, Lijetuvos Ritas 2-1, Efes 1-2, Partizan 1-2, Orlean 0-4