Nova vest
b92
Košarka 0

14.1.2026.

9:00

Zvižduci u Milvokiju: Janis prvi put dočekan "na nož" VIDEO

Janis Adetokumbo nije mogao da se seti da je ikada tokom svoje blistave 13-godišnje karijere u Milvokiju čuo zvižduke sa tribina domaće publike.

Izvor: AP

Zvižduci u Milvokiju: Janis prvi put dočekan "na nož" VIDEO
Tanjug/AP Photo/Morry Gash

To se dogodilo u utorak, na poluvremenu utakmice u kojoj su Baksi doživeli težak poraz 139:106 od Minesota Timbervulvsa, i to tima koji je igrao bez Entonija Edvardsa i Rudija Gobera.

"Nikada ranije nisam bio deo nečega ovakvog", rekao je Adetokumbo posle meča, "Nešto potpuno novo za mene".

Dvostruki MVP reagovao je isto kao i svaki put kada je bio izviždan na gostujućem terenu.

Zvižduci su se pojačali nakon što je Milvoki na poluvremenu gubio 76:45.

Nakon prodora i polaganja uz faul u prvom minutu treće četvrtine, Adetokumbo je pokazao znak palca nadole i uzvratio zvižducima.

"Kad mene izvižde, ja uzvratim zvižducima", rekao je Adetokumbo, "Radim to cele sezone".

Nikada ranije u istoriji franšize Timbervulvsi nisu imali tako veliku prednost na poluvremenu u gostujućoj utakmici.

Adetokumbo je priznao da je zalaganje Baksa u utorak bilo slabo, ali je dodatno objasnio zašto su ga zvižduci pogodili.

"Mislim da to nije fer", rekao je Adetokumbo, "Ali svako ima pravo na svoje mišljenje i da radi ono što želi. Neću nikome govoriti kako treba da se ponaša kada mi ne igramo dovoljno borbeno, kada ne pobeđujemo, kada gubimo utakmice ili nismo tamo gde bi trebalo da budemo. Isto tako, ne mislim da iko ima pravo da meni govori kako treba da se ponašam na košarkaškom terenu nakon što sam ovde 13 godina i praktično sam lider franšize u gotovo svim statističkim kategorijama".

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu