Nova vest
Fudbal

Ponedeljak, 08.06.2020.

11:38

Legende Zvezde u Upravnom odboru

Dušan Savić i Stevan Dika Stojanović, žive legende Crvene zvezde, novi su članovi Upravnog odbora tog kluba.

Autor: MS  |  Izvor: B92, zvanični sajt

Legende Zvezde u Upravnom odboru
Foto: FK Crvena zvezda

Oni će sada će imati veću odgovornost i funkciju u klubu u kome su se proslavili.

Dušan Savić je čovek koji je za 19 godina u Crvenoj zvezdi odigrao 411 utakmica i postigao 276 golova.

Šezdesetpetogodišnji Ubljanin, koji je karijeru počeo u lokalnom Jedinstvu, ostaće upamćen po čuvenom golu Arsenalu u Londonu u utakmici osmine finala Kupa UEFA.

Savić je bio sportski direktor Zvezde od 1998. do 2005. godine i za tih sedam godina osvojene su tri titule i četiri nacionalna kupa, a bio je i deo Upravnog odbora Crvene zvezde od 2012. do 2014. godine.

Stevan Stojanović je takođe bio sportski direktor Zvezde u periodu od 2005. do 2008. godine, kada su osvojene dve "duple krune".

Kao kapiten je predvodio Zvezdu do najvećeg uspeha u istoriji kluba – trofeja prvaka Evrope.

Ostaće zabeleženo da je tada u finalu KEŠ u Bariju odbranio ključan penal Marsejovom Amorosu i kasnije podigao pehar.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

4 Komentari

Podeli:

MMA

Gangster

Na današnji dan, 3. aprila 1977. godine, rodio se jedan od najspektakularnijih MMA boraca svih vremena, Čel Sonen.

Stefan Nikolić

11:35

10 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu