Utorak, 13.02.2018.

12:05

Barajevo: U rad pušten monitoring centar sa 46 kamera

Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović obišao je danas Policijsku stanicu u Barajevu u kojoj je počeo sa radom monitoring centar.

Izvor: Beta

Barajevo: U rad pušten monitoring centar sa 46 kamera
Tanjug/ MUP Srbije

U okviru tog centra umreženo je 46 kamera postavljenih na teritoriji ove opštine.

Kako je saopštio MUP, Stefanović je stanicu obišao zajedno sa predsednikom opštine Barajevo Slobodanom Adamovićem i ocenio da je reč o još jednom primeru dobre saradnje policije sa lokalnom samoupravom zbog brige za bezbednost stanovništva.

"Uspeli smo, zahvaljujući predsedniku opštine i sredstvima koja je opština obezbedila, da ugradimo 46 kamera koje se nalaze na teritoriji opštine Barajevo. U naredne tri faze ovog projekta, opština će imati dovoljan broj kamera koje će pokrivati svaku raskrsnicu, svaki vrtić, školu, dom zdravlja i ostala mesta gde se građani okupljaju", rekao je Stefanović.

On je istakao da će to doprineti identifikovanju počinilaca krivičnih dela, ali i preventivnom radu.

"Važno mi je da Ministarstvo unutrašnjih poslova ima dobru saradnju sa lokalnom samoupravom, da policija u zajednici radi sve bolje, ali i da policija, uz nova vozila i uniforme koje su dobili, bude i bolje tehnološki opremljena. Više kamera će svakako omogućiti da policajci efikasnije i brže rade svoj posao, a da građani osete veću bezbednost na ulicama", rekao je Stefanović.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 1

Pogledaj komentare

1 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: