Svet

Utorak, 03.05.2022.

11:02

Slovačka će tražiti izuzeće od embarga

Slovačka će tražiti izuzeće od bilo kakvog naftnog embarga na rusku naftu koji je dogovorila Evropska unija u svom sledećem setu sankcija Moskvi.

Izvor: Jutarnji list

Slovačka će tražiti izuzeće od embarga
Foto: Ints Vikmanis/Shutterstock

To je saopštilo slovačko ministarstvo privrede.

"Ako dođe do embarga na rusku naftu u sklopu daljeg paketa sankcija protiv Rusije, onda će Slovačka zatražiti izuzeće", pisali su iz ministarstva u odgovoru Rojtersu, prenosi Jutarnji list.

Mađarski premijer Viktor Orban ranije je naznačio da je proširenje sankcija na sektor nafte i gasa "crvena linija" za Mađarsku.

Pročitajte još:

Obnovljene isporuke: Ponovo teče

Sijarto o ruskoj nafti: "Ne možemo da garantujemo..."

"Gorka i teška istina" nemačkog ministra: "Naviknite se na visoke cene"

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 5

Pogledaj komentare

5 Komentari

Možda vas zanima

Skupo, ali brzo

Džinovski Antonov An-124 stiže u pomoć

Avio-kompanije Erbas i Boing angažovale su transportni avion Antonov An-124, jedan od najvećih teretnih aviona na svetu, kako bi ubrzale isporuku ključnih delova za proizvodnju letelica i ublažile probleme u lancima snabdevanja.

10:36

20.7.2026.

2 d

Inostranstvo jeftinije

Automobilski gigant se oprašta od Nemačke?

Član upravnog odbora i direktor proizvodnje “Mercedes-Benca” Mihael Šibe izjavio je da je moguće zatvaranje fabrika ovog proizvođača automobila u Nemačkoj i preseljenje proizvodnih pogona u inostranstvo zbog visokih troškova rada.

9:41

21.7.2026.

1 d

Podeli: