Ruski AutoVAZ uočio je potencijal koji leži u evropskom tržištu kada je reč o prodaji pristupačnih i jeftinih automobilima, kao što je Dacia Logan, i razmatra mogućnost plasiranja sličnog modela u zapadnoj Evropi.
Napredak na polju dizajna i kvaliteta izrade, poboljšanje imidža, ekonomska kriza - sve je to uticalo da Dacia postane prihvatljiv automobilski brend na evropskom tržištu. Prema najnovijim podacima, rumunski proizvođač beleži rast prodaje i na najvećim automobilskim tržištima zapadne Evrope - u Nemačkoj, Francuskoj i Velikoj Britaniji.
Ako je mogla Dacia, zašto ne bi i Lada, razmišljaju u AutoVAZ-u. Tako će naslednik legendarne Lade 2105/2107, poznate i kao Riva na nekim tržištima, model Granta, pokušati da prokrči put do uspeha ruskoj automobilskoj marki. Ladi bi moglo da pomogne i iskustvo rumunske automobilske marke, s obzirom da Renault ima vlasničkog udela u oba brenda.
Kako piše Russia Today, proizvođač Lade, kompanija AutoVAZ, planira da kao neku vrstu probe plasira ovaj model na nemačko i češko tržište. AutoVAZ smatra da bi za početak mogao da proda oko 5.000 automobila godišnje u Evropi.
Lada Granta
Osim prodora na nova tržišta, jedan od razloga je i želja da se poboljša imidž brenda kod kuće. Naime, u kompaniji smatraju da će vest o prodaji Lade u Evropi delovati stimulativno i na domaće kupce, pa zbog toga profit od prodaje u Nemačkoj i Češkoj i nije u prvom planu.
Iako je Lada Granta osmišljena pre svega za kupce u Rusiji, direktor dizajna AutoVAZ-a, Stiv Matin (Steve Mattin), smatra da bi ovaj automobil mogao da bude privlačan i kupcima u zapadnoj Evropi.
Ipak, sva je prilika da će nekadašnji šef dizajna Volvoa i njegov tim morati još dosta da rade na unapređenju stilskih karakteristika Lade kako bi ovaj automobil privukao evropske kupce u većem broju. Smernice su već postavljene na konceptu SUV vozila X Ray.
Da li mislite da Lada može da ponovi uspeh marke Dacia u Evropi?
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Sukobi na Bliskom istoku – 21 dan. Izraelske snage gađale su Teheran dok Iranci slave Novruz, persijsku Novu godinu. IRCG navodi da su lansirane "teške rakete". Pogođeni i Kuvajt i UAE.
Sukobi na Bliskom istoku su nastavljeni. Iranski balistički projektil pogodio je grad Arad na jugu Izraela. Saudijska Arabija naredila je osoblju iranske ambasade da napusti zemlju u roku od 24 sata.
Južnokorejska vlada razgovara s kompanijama o mogućnosti uvoza ruske nafte, saopštilo je ministarstvo industrije u Seulu, dok nastoje da obezbede snabdevanje energijom usred eskalacije sukoba na Bliskom istoku.
Bivši vojvoda od Jorka Endrju Mauntbaten-Vindzor primećen je u blizini svoje nove kuće na farmi Marš na imanju Sandringemu, gde je šetao pse uz obezbeđenje, prvi put od kako je u februaru bio uhapšen i pušten iz pritvora zbog veza sa Džefrijem Epstajnom.
Borovnice su cenjene kao voće bogato antioksidansima, vlaknima i drugim hranljivim materijama, a njihova redovna konzumacija može značajno doprineti zdravlju probavnog sistema, mozga i srca.
Volodimir Zelenski traži jače sankcije Rusiji dok traju pregovori sa SAD, uz poruku da "flota iz senke" mora biti zaustavljena kako bi se prekinuo ratni finansijski tok.
Sukob na Bliskom istoku – 23. dan. Predsednik SAD Donald Tramp uputio je ultimatum Teheranu. Međusobni napadi Irana i Izraela su nastavljeni, a balističke rakete ispaljene su i na Rijad.
Borovnice su cenjene kao voće bogato antioksidansima, vlaknima i drugim hranljivim materijama, a njihova redovna konzumacija može značajno doprineti zdravlju probavnog sistema, mozga i srca.
Količina kalorija koju bi trebalo da unesete tokom dana zavisi od niza faktora, poput vaših godina, nivoa fizičke aktivnosti i ciljeva koje želite da postignete.
Epidemija meningitisa u Kentu zabrinjava čitavu Veliku Britaniju, ali i ostatak sveta, a broj zaraženih porastao je sa 29 na 34, saopštila je Agencija za zdravstvenu bezbednost Ujedinjenog Kraljevstva.
DNK stanovnika Sardinije sadrži gen koji štiti od malarije, otkrivaju rezultati studije koju su zajednički sproveli Institut za genetiku i biomedicinska istraživanja Nacionalnog istraživačkog saveta (CNR) u Kaljariju i Univerzitet u Sasariju.
Komentari 21
Pogledaj komentare