Kada govorimo o kvalitetu, Chrysler verovatno nije prvi automobilski proizvođač koja vam pada na pamet. Ipak, u ovoj kompaniji tvrde da su poslednjih godina poboljšali kvalitet svojih automobila u tolikoj meri da se oni sada mogu uporediti sa modelima japanskih kompanija.
U Chrysleru kažu da je razlika u kvalitetu između modela koji se proizvode u njihovim pogonima i onih koje izrađuju japanske kompanije toliko mala da više ne igra ulogu u odlučivanju kupaca pri izboru novog automobila.
"Toyota je i dalje referentna marka kada je reč o pouzdanosti vozila i mi verujemo da smo se dovoljno približili njenom nivou, tako da kvalitet automobila više nije prepreka zbog koje klijent ne bi kupio naš automobil", izjavio je potpredsednik Chryslera zadužen za kvalitet vozila, Doug Betts.
U godišnjem izveštaju kuće Strategic Vision koja se bavi istraživanjem kvaliteta automobilskih modela na američkom tržištu, automobili iz Chrysler grupe osvojili su prva mesta u 4 od 21 kategorije vozila. Najviši indeks kvaliteta u svojim kategorijama imali su modeli Dodge Dart, Dodge Durango, Chrysler 200 kabriolet i Chrysler Town & Country mini-van.
Poređenja radi, u istom istraživanju Toyota je odnela pobedu u jednoj automobilskoj kategoriji i našla se na deobi još jednog prvog mesta. Ispitivanjem je obuhvaćeno oko 18.000 vlasnika automobila i 2.000 različitih modela.
Pre nego što je FIAT ušao u Chrysler, 2008, Chryslerova vozila osvojila su samo jedno prvo mesto od 19 kategorija koje su te godine bile obihvaćene istim istraživanjem.
Tih godina, Chrysler je imao dosta problema sa svojim automobilima, kada je reč o kvalitetu, počevši od dobavljača, pa do samog procesa proizvodnje. Doug Betts kaže da to više nije slučaj i da je dolazak FIAT-a unapredio kontrolu kvaliteta automobila.
"Zahvaljujući novom sistemu kontrole, eventualne nepravilnosti, kada se uoče, ispravljaju se još tokom procesa proizvodnje, na pokretnoj traci", objašnjava on.
Tvrdnja Chryslerovog zvaničnika, da je ulazak italijanske kompanije u vlasničku strukturu Chryslera doprineo poboljšanju kvaliteta proizvodnje, u suprotnosti je sa predrasudama koje su prisutne u Srbiji kada je reč o FIAT-u.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Rat na Bliskom istoku se nastavlja. Američki predsednik Donald Tramp izjavio da su Sjedinjene Američke Države pobedile u ratu protiv Irana, dodavši da se Iran složio da nikad u budućnosti ne poseduje nuklearno naoružanje.
Rat na Bliskom istoku preti da eskalira. U regionu je raspoređeno više od 50.000 američkih vojnika, 200 vojnih aviona i dva nosača aviona, dok se spekuliše o mogućnosti kopnene akcije SAD-a protiv Irana.
Mladi Rus koji se preselio u Beograd opisao je svoja prva iskustva nakon nedelju dana boravka u gradu i pozitivno istakao gostoljubivost ljudi, zanimljiv stari deo grada i besplatan javni prevoz, ali tu je i negativna strana.
Nekoliko stotina benzinskih stanica u Australiji ostalo je bez benzina ili dizela uprkos uveravanjima australijskih ministara da je tržište dobro snabdeveno, preneli su danas lokalni mediji.
Sukobi na Bliskom istoku se ne smiruju. Predsednik SAD Donald Tramp naložio je odlaganje napada na iransku energetsku mrežu, tvrdeći da su Vašington i Teheran postigli dogovor o 15 glavnih tačaka prekida rata.
Selektor fudbalera Italije Đenaro Gatuzo rekao je pred meč polufinala plej-ofa za plasman na Svetsko prvenstvo protiv Severne Irske da je njegova odluka da "azuri" igraju sutra u Bergamu.
Rat na Bliskom istoku preti da eskalira. U regionu je raspoređeno više od 50.000 američkih vojnika, 200 vojnih aviona i dva nosača aviona, dok se spekuliše o mogućnosti kopnene akcije SAD-a protiv Irana.
Tejlor Frenki Paul, influenserka i rijaliti zvezda, poznata po serijalu The Secret Lives of Mormon Wives ("Tajni životi mormonskih supruga") i zajednici #MomTok, poslednjih nedelja je u centru pažnje zbog novog skandala u privatnom životu.
Čip Tejlor, autor velikih hitova kao što su "Wild Thing" i "Angel of the Morning", umro je u 86. godini na palijativnoj nezi, a uzrok smrti još nije poznat. Bio je rođeni stric Anđeline Džoli.
Med se smatra zdravim, ali stručnjaci upozoravaju na čestu grešku, a to je da dodavanje u vruće napitke može uništiti njegova korisna svojstva i stvoriti štetne supstance.
Nezapamćena tragedija pogodila je ivanjičko selo Trešnjevica, kada je dečak star 12 godina slučajno popio otrovnu tečnost koja se koristila za prskanje voćnjaka, nakon čega je preminuo.
Prvi slučaj novog soja ptičjeg gripa (H9N2) kod ljudi zabeležen je u Italiji kod osobe koja se zarazila van kontinenta, a trenutno je hospitalizovana i nalazi se u izolaciji, saopštile su danas italijanske vlasti
HBO objavio je prvi trejler za dugo najavljivanu TV seriju "Hari Poter", koja bi prema najavama trebalo premijerno da bude prikazana krajem 2026. godine, tačnije u periodu oko Božića.
Film "Peaky Blinders: The Immortal Man" ostvario je veliki uspeh na platformi Netflix, zauzevši prvo mesto po gledanosti u čak 82 zemlje u kojima je servis dostupan.
Kantautorka Dafi, koja je svetsku slavu stekla hitom "Mercy", uskoro će prvi put javno govoriti o traumatičnim događajima koji su obeležili njen život i doveli do povlačenja iz muzičke industrije.
Film "Spajdermen: Novi dan" (Spider-Man: Brand New Day) nastavlja da niže istorijske uspehe, a najnoviji dokaz njegove popularnosti dolazi kroz rekordnu gledanost trejlera.
Romantična priča o dvoje mladih kojima se život drastično menja nakon prvog susreta ostala je kultno ostvarenje, pa ne čudi što su joj se mnogi vraćali iznova i što oduševljava i nove generacije.
Srpski reprezentativac u eFootball-u je već obezbedio direktan plasman za glavni događaj, dok će naši Tekken predstavnici prvo morati da se dokažu na regionalnim kvalifikacijama 28. marta.
Upravo završeni BG Car Show doneo nam je zaista veliki broj noviteta u svim segmentima. Sajt Polovni automobili istraživao je koji bi od predstavljenih modela u godinama pred nama mogli da postanu najtraženiji polovnjaci.
Vlasnik navodi da proizvođač nije jasno upozorio kupce na potencijalni bezbednosni problem sa skrivenim kvakama na vratima, što, prema njegovim rečima, utiče na cenu polovnog vozila.
Ovogodišnji Beogradski sajam automobila posetilo je 137.268 ljudi, a najveću pažnju izazvali su kineski brendovi kojih je bilo više nego ranijih godina, saopštio je danas Beogradski sajam.
Plaćanjem putem bankarske aplikacije i korišćenjem IPS sistema plaćanja, na svim benzinskim stanicama NIS-a u Srbiji, potrošači i u narednom periodu ostvaruju popust od pet dinara po litru na sve derivate, bez obzira na količinu natočenog goriva.
Komentari 14
Pogledaj komentare