U pogonu kragujevačke Zastave sa montažne trake "sišao" je Prvi Punto 188, iz probne serije od 35 automobila koji nose oznaku Fiat.
Prvi primerak je metalik bež boje, obeležen serijskom oznakom 7.000.001, a predstavljen je bez velike pompe, ali u prisustvu novinara i snimatelja.
Kako je najavio predsednik Upravnog odbora preduzecha Fiat - automobili Srbija" Đovani Defilipis, dnevno će se u Zastavinim pogonima, za početak, proizvoditi 20 automobila i na tom poslu je angažovano 500 radnika.
Do kraja narednog meseca predviđeno je da se taj broj upetostruči, a planirano je, kako je rekao, da u prvoj fazi mesečna proizvodnja dostigne 2.000 automobila.
U narednim fazama taj broj bi se povećavao u skladu sa zahtevima tržišta, a ideja je da niko od potencijalnih kupaca ne ostane bez vozila, rekao je Defilipis.
S obzirom na svetsku finansijsku krizu, koja je najviše pogodila auto-industriju, najverovatnije će biti odlaganja datuma za lansiranje novog modela, iako je prema planu njegovo lansiranje predviđeno za 2010. godinu.
Uz subvencionisano kreditranje države, na kupovinu automobila Punto, proizvedenim po Fiatovoj licenci u Srbiji, čeka gotovo 20.000 građana Srbije.
Foto: FoNet
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Rat na Bliskom istoku – Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da Iranu ponestaje ključnog naoružanja, kao i da bi bio otvoren za saradnju sa nekim preživelim članovima vladajućeg režima te zemlje.
Izraelska vojska planira da nastavi operacije u Iranu još najmanje nedelju do dve, tokom kojih namerava da pogodi hiljade ciljeva povezanim sa iranskim režimom, saznao je Tajms of Izrael od izvora upoznatih sa planom.
Ekvadorske i američke snage pokrenule su operacije protiv, kako se navodi, označenih terorističkih organizacija u toj južnoameričkoj zemlji, saopštila je Južna komanda američke vojske.
Američki državni sekretar Marko Rubio izjavio je danas da američki Stejt department aktivno radi da pomogne Amerikancima koji žele da napuste Bliski istok.
Nakon što je italijanski list Korijere dela sear preneo tvrdnje iranske Revolucionarne garde da je u iranskom napadu na vojnu bazu SAD ubijeno 40 američkih vojnika, Korpus čuvara islamske revolucije tvrdi da je ubijeno ili ranjeno 650 vojnika SAD.
U Srbiji će danas u toku prepodneva biti umereno do potpuno oblačno, mestimično sa kišom, dok se sredinom dana i posle podne iočekuje prestanak padavina i razvedravanje, saopštio je danas Republički hidrometeorološki zavod.
Irački kurdski boraci navodno su pokrenuli kopnenu ofanzivu na Iran, tvrde američki zvaničnici za Fox News. Isto navode i izraelski kanal i24NEWS, i dopisnik portala Axios. Međutim, iranska agencija Tasnim demantuje da je došlo do prelaska preko granice.
Izraelska vojska planira da nastavi operacije u Iranu još najmanje nedelju do dve, tokom kojih namerava da pogodi hiljade ciljeva povezanim sa iranskim režimom, saznao je Tajms of Izrael od izvora upoznatih sa planom.
U Srbiji će danas u toku prepodneva biti umereno do potpuno oblačno, mestimično sa kišom, dok se sredinom dana i posle podne iočekuje prestanak padavina i razvedravanje, saopštio je danas Republički hidrometeorološki zavod.
Irački kurdski boraci navodno su pokrenuli kopnenu ofanzivu na Iran, tvrde američki zvaničnici za Fox News. Isto navode i izraelski kanal i24NEWS, i dopisnik portala Axios. Međutim, iranska agencija Tasnim demantuje da je došlo do prelaska preko granice.
Izraelska vojska planira da nastavi operacije u Iranu još najmanje nedelju do dve, tokom kojih namerava da pogodi hiljade ciljeva povezanim sa iranskim režimom, saznao je Tajms of Izrael od izvora upoznatih sa planom.
Predsednik SAD Donald Tramp ocenio je američku vojnu operaciju u Iranu sa "15 od 10" i istakao da je udar sprečio Iran da za dve nedelje dobije nuklearno oružje.
Nakon što su SAD i Izrael pokrenuli zračne napade na Iran, pokrenuta je satirična internetska stranica koja zagorava da 19-godišnji sina Donalda Trumpa, Baron, ode u rat na Bliski istok.
Advokat pevača Daniela Kajmakoskog otkrio je detalje otmice u Beogradu, tok istrage i kako se pevač i porodica oporavljaju nakon traume, preneli su domaći mediji.
"Vol strit džornal" je detaljnom analizom utvrdio da su desetine hiljada fajlova o slučaju Epstajn uklonjene sa interneta po nalogu Ministarstva pravde SAD.
Povodom 8. marta, međunarodnog Dana žena, Vulkan izdavaštvo pripremilo je posebnu akciju na svom sajtu vulkani.rs, u okviru koje su izdvojeni naslovi sa pričama o hrabrim, snažnim i inspirativnim ženama.
Nakon višegodišnjih nagađanja i uspeha televizijskih serija, Warner Bros. je potvrdio da razvija dugometražni film smešten u fantastični univerzum Džordža R. R. Martina.
"Američka pita" jedna je od najpoznatijih filmskih franšiza s prelaza milenijuma, a obožavaoci se već godinama pitaju hoće li se originalna glumačka postava ponovo okupiti.
The United Nations peacekeeping mission in Lebanon (UNIFIL) told the BBC that the Israeli army entered several Lebanese villages near the “Blue Line,” the border between Lebanon and Israel established by the UN.
An Iranian warship has sunk after being hit. According to Sky News, over 100 sailors are reported missing, while 78 have been injured. The ship was reportedly struck by a submarine near the coast of Sri Lanka.
The Embassy of the Republic of Serbia in Cyprus has issued an official statement advising Serbian citizens to postpone all travel to Cyprus in the coming period that is not absolutely necessary.
Israeli Defense Minister Israel Katz stated today that any leader appointed by the Iranian regime to replace the slain Ayatollah Ali Khamenei would be an “unambiguous target for elimination.”
Sinclair ZX81 je bio britanski računar koji je ugledao svetlost dana 5. marta 1981. godine. Naslednik je ZX80 modela sa kojim je procesor na ovim prostorima delila čuvena Galaksija.
Snimci nastali pomoću Meta pametnih AI naočara navodno završavaju na uvidu kod zaposlenih u inostranstvu, uključujući i potencijalno vrlo privatne situacije.
Geely je najavio svoj odgovor na Land Rover Defender još prošle godine, a sada je Geely Galaxy Cruiser, koji stiže na svetsko tržište krajem 2026, testiran u Švedskoj.
Sigurnosni pojas na prednjem sedištu koristi oko 85 odsto vozača, dok 80,3 odsto pešaka prelazi ulicu na zeleno svetlo, navedeno je u istraživanju ABS sprovedenom tokom 2025. godine.
Komentari 7
Pogledaj komentare