Stigao je novi VW Amarok, uz malu pomoć prijatelja FOTO/VIDEO
Volkswagen je objavio fotografije i prve tehničke detalje nove generacije svog kamioneta.
Foto: VW promo
Posle nekoliko meseci najava i tizera, nemački proizvođač predstavio je noi Amarok. Kamionet je nastao u saradnji sa Fordom i u osnovi predstavlja "blizanca" modela Ranger.
Ipak, Volkswagen se pobrinuo da Amarok dizajnom spoljašnjosti ne odskače od izgleda vozila iz game ovog proizvođača, zahvaljujući karakterističnim farovima i prednjoj maski.
Foto: VW promo
U odnosu na prethodnika, novi Amarok ima moderni dizajn i veće dimenzije, pa je tako međuosovinsko rastojanje poraslo na 3.270 mm. Od toga će najviše koristi imati putnici na zadnjoj klupi jer će dobiti više prostora za noge.
Novi model ima i veći gaz u slučaju nailaska na vodenu prepreku koji sada iznosi 800 mm.
Volkswagen navodi da će 4Motion sistem pogona na sva četiri točka biti standardan na nekim tržištima, dok će na ostalima biti dostupan samo kao opcija.
Vozaču će na raspolaganju biti čak šest modova vožnje, kako bi lakše savladao i najteže terene.
Foto: VW promo
Ali čak i ako nikada ne siđete sa asfalta, novi Amarok će biti sposobniji od prethodnog. Vučni kapacitet je 3.500 kg, dok je maksimalna nosivost povećana sa 1.000 kg na 1.160 kg.
Kao i kod prethodnika, vozač svoj teret možete zaštititi od radoznalih očiju pomoću elektropomične pokrivke. Čak je i krov konstruisan imajući na umu praktičnost, s obzirom da ima statičku nosivost od 350 kg.
Foto: VW promo
Motorizacija se, u zavisnosti od tržišta, sastoji od četiri dizelaša i jednog benzinca, dok su hibridi izostali.
Ponuda dizelaša startuje sa 2.0 litarskim agregatom od 150 "konja", a motor iste zapremine dostupan je i u verzijama sa 170 KS i 209 KS.
U vrhu dizel ponude je 3.0 V6 sa 241 KS, odnosno 250 KS, u zavisnosti od tržišta-
Foto: VW promo
Najsnažniji Amarok je ipak benzinac, opremljen Fordovim 2.3 litarskim EcoBoost 4-cilindrašem. Ovaj motor isporučuje čak 302 KS.
Slabiji modeli imaju u ponudi i manuelni menjač, dok je kod onih preko 200 "konja" standardan 10-stepeni automatik.
Foto: VW promo
Foto: VW promo
Foto: VW promo
Foto: VW promo
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Rat u Ukrajini – 1.584. dan. Ukrajina je spremna za moguće razgovore na najvišem nivou sa Rusijom o okončanju rata, ali i Moskva mora da napravi korak ka tome, izjavio je predsednik Volodimir Zelenski, dok su ruske vlasti proglasile vanredno stanje na Krimu.
Dva razorna zemljotresa pogodila su noćas Venecuelu. Prvi je bio jačine 7,5 po Rihteru, a drugi i 7,2 stepena. Privremena predsednica proglasila vanredno stanje i zonu katastrofe. Za sada ima više od 188 mrtvih, dok je nestalo preko 40.000 osoba.
Rat u Ukrajini – 1.583. dan. Ukrajinska protivvazdušna odbrana odbila je večeras ruski raketni napad na Kijev, a delovi oborenih projektila pali su u najmanje jednom gradskom okrugu.
U Beogradu se ispred Skupštine održava veliki skup "Srbija jedna porodica", a grupe građana, simpatizera i aktivista Srpske napredne stranke pešače ka centru grada kako bi stigli na centralni deo događaja.
U Beogradu se ispred Skupštine održava veliki skup "Srbija jedna porodica", a grupe građana, simpatizera i aktivista Srpske napredne stranke pešače ka centru grada kako bi stigli na centralni deo događaja.
Rat u Ukrajini – 1.585. dan. Deset osoba je povređeno, a proizvodni pogoni jednog preduzeća oštećeni su u ukrajinskom napadu dronom na Volgograd. Ukrajina je izrazila spremnost za moguće sastanke na nivou rukovodstva sa Rusijom i razgovore o okončanju rata.
Najstariji sugrađani dali su podršku predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću uoči početka veličanstvenog skupa u Beogradu "Srbija jedna porodica", pišu mediji.
Veličanstveni skup podrške ispred Skupštine u Beogradu okupio je građane iz cele Srbije, a poruka jedne Kraljevčanke da "Srbija pobeđuje" i da je predsednik Aleksandar Vučić zaslužan za uspehe zemlje brzo je postala viralna.
Susret Breda Pita i Edvarda Nortona na utakmici SAD-a i Turske na Svetskom prvenstvu izazvao je lavinu reakcija na društvenim mrežama i pokrenuo viralne memeove inspirisane filmom "Fight Club".
Anđelina Džoli s nestrpljenjem očekuje nastavak sudskog procesa sa Bredom Pitom oko vlasništva nad vinarijom. Nakon novih odluka suda u Kaliforniji, njen pravni tim veruje da bi mogla da ostvari pobedu.
Princ Vilijam zvanično je postao milijarder sa procenjenim bogatstvom od 1,6 milijardi dolara, čime je prestigao kralja Čarlsa III. Najveći deo njegovog bogatstva dolazi od Vojvodstva Kornvol.
U tužbi podnetoj protiv Džener navodi se da je kuvarica u februaru prošle godine izgubila trudnoću nakon što je, kako tvrdi, bila primorana da radi "prekovremene sate".
Autor kroz boravak u Zvorniku, gradu na Drini, prepliće lična sećanja, ratne i poratne slojeve, književne reference i svakodnevne prizore - od Autobuske stanice i kafane "Obrenovac", do tvrđave Kula Grad i Starog mosta.
Novi nastavak o Malcima stiže u bioskope i donosi neobičnu priču o njihovoj ulozi u istoriji filma i Holivuda. Kritičari su skeptični, ali publika, posebno mlađa, jedva čeka premijeru.
Mili Bobi Braun i Dejvid Harbor ponovo će se naći u ulogama oca i ćerke, ovoga puta u novoj Netflixovoj špijunskoj drami. Seriju potpisuje Džek Torn, a iza projekta stoji produkcijska kuća A24.
Braun, koja danas ima 22 godine, govorila je i o tome koliko je uloga Ileven obeležila njen život. Serija "Stranger Things" emitovala se od 2016. do 2025. godine i trajala je pet sezona.
Glumac Din Noris, poznat po ulozi Hanka Šredera u serijama "Breaking Bad" i "Better Call Saul", najavio je knjigu koja otkriva do sada nepoznate detalje o nastanku kultne serije i uključuje ekskluzivne intervjue sa ekipom.
After two devastating earthquakes that hit Venezuela, the introduction of a state of emergency in the country, whose president was overthrown by Trump, the question arises: Who rules Venezuela now?
Livestock prices declined across much of Serbia last week, with lower prices recorded for calves, fattening bulls, and pigs in several regions. While prices generally trended downward, some local markets reported regional fluctuations, according to STIPS.
South Korea will rapidly expand its capabilities in unmanned aerial vehicles (UAVs) and anti-drone systems to counter the growing threat from North Korea.
Komentari 7
Pogledaj komentare