Premijera: Cupra Born – električni hečbek iz Španije FOTO/VIDEO
Proizvođač visokoperformansnih automobila sa Iberijskog polusostrva predstavio je svoj prvi serijski model na struju.
Foto: Cupra promo
Cupra Born je produkcijska verzija istoimenog prošlogodišnjeg koncepta baziranog na Volkswagenu ID.3, automobilu na koga liči po proporcijama i dizajnu.
Španski električni hečbek ipak ima svoje stilske specifičnosti i agresivniju pojavu, čime će svakako privući mlađe kupce kojima ID.3 izgleda previše konvencionalno.
Svojim sportskim izgledom, Born se savršeno uklapa u filozofiju brenda Cupra, koji je pre nekoliko godina izašao iz okrilja Seata.
Atraktivnu spoljašnjost upotpunjuju veliki točkovi prečnika 18 do 20 inča, u zavisnosti od paketa opreme.
Foto: Cupra promo
Unutrašnjost je očekivano minimalistička, sa poptuno digitalizovanim kokpitom.
Vozaču su na raspolaganju dva ekrana - ispred vozača je digitalna instrument tabla, a centralno postavljeni touchscreen od 12 inča namenjen je multimedijalnom sistemu.
Foto: Cupra promo
Poput Volkswagena ID.3 i Cupra Born će biti dostupan isključivo u verzijama sa zadnjim pogonim.
U baznoj opciji automobil pokreće elektromotor od 150 KS (110 kW) i 310 Nm. Struja se čuva u bateriji kapaciteta 45 kWh, a prema WLTP mernom ciklusu autonomija u vožnji iznosi 340 km.
Auto ubrzava 0-100 km/h za 8,9 s.
Foto: Cupra promo
Kupci koji žele nešto potentniji automobil mogu da izaberu verziju sa elektromotorom od 204 KS (150 kW), dok je maksimalni obrtni moment isti i iznosi 310 Nm.
U istom "paketu" dobija se i veća baterija od 58 kWh, pa maksimalni radijus kretanja dostiže 420 km, a ubrzanje do stotke realizuje se za 7,3 s.
Foto: Cupra promo
U vrhu ponude je Born E-Boost performance sa motorom od 231 KS (170 kW), koji omogućava ubrzanje 0-100 km/h za 6,6 s.
Uz E-Boost se može dobiti baterija kapaciteta 58 kWh, koja obezbeđuje autonomiju od 420 km, ili veća od 77 kWh, sa autonomijom od 540 km.
Ukoliko se kupac odluči za veću (i težu) bateriju, to će se u izvesnoj meri odraziti i na performanse (ubrzanje do stotke je za 7 sekundi).
Foto: Cupra promo
Cupra Born će početi da se proizvodi u septembru, a u prodajne salone trebalo bi da stigne do kraja godine.
Cena će biti saopštena naknadno.
Foto: Cupra promo
Foto: Cupra promo
Foto: Cupra promo
Foto: Cupra promo
Foto: Cupra promo
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Sukobi na Bliskom istoku – 21 dan. Izraelske snage gađale su Teheran dok Iranci slave Novruz, persijsku Novu godinu. IRCG navodi da su lansirane "teške rakete". Pogođeni i Kuvajt i UAE.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je danas nove cene goriva na pumpama u Srbiji. Vučić je rekao da dizel poskupljuje za 4 dinara, a benzin za 2 dinara.
Sukobi na Bliskom istoku su nastavljeni. Iranski balistički projektil pogodio je grad Arad na jugu Izraela. Saudijska Arabija naredila je osoblju iranske ambasade da napusti zemlju u roku od 24 sata.
Južnokorejska vlada razgovara s kompanijama o mogućnosti uvoza ruske nafte, saopštilo je ministarstvo industrije u Seulu, dok nastoje da obezbede snabdevanje energijom usred eskalacije sukoba na Bliskom istoku.
Iako aviokompanije danas nude širok izbor obroka za putnike – od veganskih do bezglutenskih opcija – pravila za pilote znatno su drugačija. Naime, piloti koji zajedno upravljaju avionom tokom leta ne smeju jesti isti obrok, a razlog za to je bezbednost svih.
Rat u Ukrajini – 1.488. dan. Drugi dan pregovora između SAD i Ukrajine biće održan danas na Floridi, rekao je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski. Rusija je tokom noći nastavila udare na delove Ukrajine.
Japanski ministar spoljnih poslova Tošimicu Motegi izjavio je danas da je moguće slanje japanskih vojnih snaga u misiju čišćenja mina u Ormuskom moreuzu, pod uslovom da se postigne prekid vatre između Irana, Sjedinjenih Američkih Država i Izraela.
Zakazivanje termina za testiranje i upis dece u prvi razred osnovne škole počinje u ponedeljak, 23. marta, na portalu eUprava, a roditeljima će usluga biti dostupna do 31. maja.
Pevač Toni Cetinski nastupio je sinoć u Ljubljani, a pre koncerta upitali su ga da li će se izviniti Srbima za izjave o hali Spens i otkazivanje koncerta u Novom Sadu.
Otkako je Ministarstvo SAD objavilo fajlove Džefrija Epstajna, internet je preplavljen snimcima uglavnom generisanim uz pomoć AI, koji podstiču teorije da je seksualni prestupnik zapravo i dalje živ.
Cvetovi, listovi i koren divlje ljubičice su bogati vitaminima C i A, saponinima i salicilnom kiselinom, što je čini odličnom za čajeve za umirenje kašlja, smanjenje upala, reumu i detoksikaciju.
Čak Noris, legendarni majstor borilačkih veština i jedna od najprepoznatljivijih akcionih zvezda, preminuo je u 87. godini. Film "Na Zamejvom putu" mu je otvorio vrata u filmsku industriju.
Iako Martin Skorseze ima jednu od najcenjenijih filmografija u istoriji Holivuda, postoji samo jedan njegov film koji može ponovo da gleda bez nelagode.
Džejmi Li Kertis je jedna od najpoznatijih glumica svoje generacije, nagrađena Oskarom, a njena karijera traje gotovo 50 godina. Ipak, uprkos brojnim uspesima, trajno je obeležena titulom "kraljice vriska".
Conflicts in the Middle East have continued for 21 days. Israeli forces targeted Tehran while Iranians were celebrating Nowruz, the Persian New Year. Islamic Revolutionary Guard Corps reported that “heavy missiles” were launched. Kuwait and the UAE were hit.Ne
A facility linked to the Israeli weapons manufacturer Elbit Systems was set on fire in the Czech Republic early in the morning, and the extremist group “Fracture of the Earth” has claimed responsibility, Czech police reported today.
The news that Chuck Norris has passed away surprised many people around the world. However, what makes him immortal are not just his films and TV shows, but also the countless legendary jokes that have circulated for years and made millions laugh.
The Office of Foreign Assets Control (OFAC) of the U.S. Department of the Treasury has extended the license for the Petroleum Industry of Serbia (NIS) to operate until April 17, 2026.
Kompanija Microsoft razmatra pravne postupke protiv svog partnera OpenAI i Amazona zbog njihovog ugovora od 50 milijardi dolara, objavio je Fajnenšel tajms (FT).
Grupacija Stellantis sprema se za ofanzivu na ovogodišnjem Sajmu automobila u Parizu, gde će u oktobru predstaviti nove Fiat modele, drugi Lancia automobil i novi koncept Citroena.
Tek posle više od 100.000 pređenih kilometara, vidi se pravo lice automobila, smatra Auto Bild. Zato i prave dugoročni test, čiji rezultati su objavljeni ovih dana.
Komentari 20
Pogledaj komentare