Automobili

Četvrtak, 26.12.2013.

10:00

Tesla prodaje Model S u Kini bez oznake brenda

Američki proizvođač električnih automobila započeo je prodaju Modela S na kineskom tržištu bez korišćenja naziva brenda, zbog toga što je ime Tesla već zaštićeno u toj zemlji.

Podrazumevana plava slika

U avgustu smo pisali o tome da se Tesla Motors već tokom priprema za lansiranje Modela S u Kini suočio sa pravnim probelmom.

U početku je izgledalo da se sve odvija glatko - procedure oko registrovanja su skoro bile kompletirane, rezervacije za Model S su počele da pristižu, otvorena je radnja...

Međutim, tada se oglasio izvesni biznismen sa tvrdnjom da je zaštitio ime i logo koji je veoma sličan Teslinom još 2006. godine. Reč je o kompaniji Tesla Zhana Baoshenga koja se navodno takođe bavu razvojem električnih automobila.
Prema mišljenjima analitičara, najbezbolnije rešenje za američku kompaniju bilo je da "otkupi" Baosheng, i na taj način dobije prava na upotrebu imena Tesla u Kini, ali taj plan se za sada nije realizovao.

Tesla Motors u međuvremenu je lansirao lokalni sajt za kinesko tržište putem koga se u toj zemlji mogu naručiti automobili ovog proizvođača, ali se na njemu ne pojavljuje ime brenda na kineskom jeziku koje je fonetski trebalo da glasi "Te Si La".

Saznajte o novom modelu koji priprema kompanija Tesla Motors.

Pročitajte o problemima koje je Tesla Motors imao zbog požara na Modelu S.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 7

Pogledaj komentare

7 Komentari

Možda vas zanima

Svet

SAD povukle crvenu liniju: "Svako ko plati Iranu..."

Svi brodari koji plaćaju takse Iranu za prolazak kroz Ormuski moreuz, uključujući takozvane humanitarne donacije organizacijama poput Iransko društvo Crvenog polumeseca, izloženi su riziku od sankcija, upozorilo je američko Ministarstvo finansija.

21:44

1.5.2026.

2 d

Podeli: