Dva modela više se neće proizvoditi pod značkom Vauxhall, a očekuje se da će ista sudbina zadesiti Zafiru i Astru GTC koji nose Opelov amblem.
Zafira Tourer
Vauxhall Zafira Tourer i Astra GTC biće ukinuti zbog smanjenog interesovanja kupaca i sve veće popularnosti krosover/SUV modela, piše Autocar.
To je za ovaj magazin potvrdio portparol Vauxhalla, koji je kazao da je sudbinu Zafire (baš kao i mnogih drugih mini-van vozila) zapečatila invazija SUV-ova.
Sa druge strane, on kaže da je Astra GTC bila izuzetno uspešna u periodu dok je na tržištu vladalo veliko interesovanje za hečbek kupeima (modelima sa 3 vrata), ali da je to sada prošlost.
Astra GTC
Zafira je u gami proizvođača Vauxhall i Opel još od 1999, a aktuelna 3. generacija predstavljena je 2011. i prerpela je restilizaciju pre nekoliko godina.
Što se tiče aktuelne Astre GTC, ona je bazirana na prethodnoj generaciji ovog kompaktnog hečbeka i nije dobila zamenu kada su Opel i Vauxhall 2015. lansirali novu Astru K, pa je takođe u prodaji od 2011.
Po svemu sudeći ni jedan od pomenuta dva modela neće dobiti naslednika, a ako je neki od njih i bio ranije u planu, novi vlasnik marki Opel i Vauxhall - francuski PSA - drugačije vidi budućnost ovih brendova i njihovih modela.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Sukobi na Bliskom istoku u ratu SAD i Izraela protiv Irana nastavljen je i 16. dana. Izraelska vojska saopštila je da je od ponoći iz Irana na Izrael ispaljeno šest balističkih raketa. IRGC obećava da će progoniti i likvidirati Benjamina Netanjahua.
Sukobi na Bliskom istoku u ratu SAD i Izraela protiv Irana nastavljaju se i 15. dana. Revolucionarna garda potvrdila je da su američki interesi u UAE, uključujući luke i naftna skladišta, legitimna meta.
Kinesko ministarstvo spoljnih poslova izrazilo je zabrinutost zbog napete situacije u Ormuskom moreuzu nakon poziva američkog predsednika Donalda Trampa da Peking pošalje svoje brodove radi obezbeđivanja tog ključnog plovnog puta.
Dugim redovima na graničnoj kontroli u lisabonskom aerodromu mogao bi doći kraj, čemu se barem nadaju u Evropskoj uniji nakon pokretanja nove mobilne aplikacije "Putovanje u Evropu".
Predsednik Organizacije veterana OVK Hisni Gucati komentarisao je poslednje izjave predsednika Srbije Aleksandra Vučića vezano za savez Kosova, Albanije i Hrvatske, pišu albanski mediji.
Reprezentativac Srbije u atletici Boško Kijanović izjavio je da je cilj plasman u polufinale Svetskog prvenstva u dvorani, koje će biti održano od 20. do 22. marta u poljskom Torunju.
Lovci na tzv. čudovište iz Loh Nesa, tvrde da u ovom škotskom jezeru možda ne živi samo jedno, već čitava porodica misterioznih stvorenja, prenose britanski mediji.
Tužioci iz Milana stavili su danas modne firme Alberto Aspesi i Dama SpA, vlasnika brenda Paul&Shark, pod sudski nadzor zbog sumnje za iskorišćavanje radnika migranata, navedeno je u sudskim dokumentima.
Šigeaki Mori, Japanac koji je preživeo američki napad na Hirošimu i koji je postao poznat nakon što je 2016. godine uslikan u zagrljaju bivšeg američkog predsednika Baraka Obame tokom njegove istorijske posete Japanu, preminuo je u 88. godini.
Polovina Amerikanaca veruje da je predsednik SAD Donald Tramp naredio napad na Iran kako bi skrenuo pažnju sa dokumentacije u vezi sa osuđenim seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstajnom, pokazuje nedavna anketa.
Shortly before the Iranian supreme leader was killed in an airstrike on the first day of the war, an Iranian official hinted at who really holds the power behind the scenes—and it was not a reference to Ayatollah Ali Khamenei.
The Netherlands is conducting an investigation into Iran’s involvement in the attack on a synagogue in Rotterdam carried out last Friday, Dutch Minister of Justice David van Weel stated today.
The world’s largest aircraft carrier, the U.S. USS Gerald R. Ford, is reportedly leaving the Middle East and returning to its NATO base in Crete due to a fire and technical problems it has been facing.
Israeli Defense Minister Israel Katz stated that Ali Larijani, Secretary of Iran’s Supreme National Security Council, is dead, while Tehran has not yet confirmed these claims.
Dok smo navikli da robote viđamo kako nespretno hodaju ili obavljaju fabričke poslove, najnoviji snimak koji kruži internetom pokazuje da su mašine spremne i za "beli sport".
Iako su se pojavile glasine koje su zabrinule milione korisnika širom sveta, kompanija OpenAI je zvanično potvrdila da globalno uvođenje reklama u ChatGPT trenutno nije u planu.
Globalno tržište računara i pametnih telefona suočava se sa novim talasom poskupljenja, a glavni razlog je nagli rast cena materijala za proizvodnju poluprovodnika.
Kompanija realme je pozicionira model 16 Pro+ kao lidera u višoj srednjoj klasi. Fokus ovog uređaja je jasan: vrhunska estetika, drastično unapređena autonomija i kamera koja cilja na ljubitelje portreta.
Komentari 21
Pogledaj komentare