Neverovatno: Nakon 200 metara bolid juri brže od 480 km/h VIDEO
Majk Salinas ulazi u istoriju.
Izvor: B92
Foto: Profimedia
Salinas je, naime, prvi vozač u ovoj drag trci koji je na stazi dugoj malo više od 200 metara uspeo da prođe sa izlaznom brzinom većom od 300 mph (482.7 km/h). Nakon svega 200 metara, postigao je brzinu od neverovatnih 484 km/h.
Ovo se dogodilo u kvalifikacijama za NHRA Carolina Nationals, i to nakon velikih promena u takmičenjima uvedenim nakon što je 2008. godine u trci stradao Skot Kalita. Tada je dužina staze skraćena sa četvrt milje na hiljadu stopa, pa je ubrzanje postalo važnije od maksimalne brzine.
Danas, "top fuel" bolidi na stazi od hiljadu stopa postižu istu maksimalnu brzinu kao što su pre 15-ak godina postizali bolidi na stazi od četvrt milje. Sada je, međutim,staza svedena na 660 stopa, odnosno osminu milje ili oko 201 metra, prenosi Indeks.
Salinas je ovim postao prvi član društva "Phillips Connect 300 to the 1/8", čime će ostati upamćen u istoriji trka ubrzanja. Takođe, za ovo dostignuće je dobio nagradu od 30.000 dolara.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Od početka ove godine u Italiji se primenjuju ažurirana pravila za korišćenje bankomata, koja utiču na način podizanja gotovine, identifikaciju korisnika i obračun naknada.
Hitna sednica Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija o Iranu održana je večeras na zahtev Sjedinjenih Američkih Država, a UN su upozorile da bi mogući vojni udari na Iran dodali "nestabilnost već zapaljivoj situaciji".
Niška banja važi za jednu od najstarijih termalnih banja u Srbiji, njene lekovite izvore koristili su još Rimljani, a danas privlači domaće i strane goste, stare i mlade.
Oči celog sveta uprte su u Iran, u kom se masovne demonstracije i njihovo brutalno gušenje ne zaustavljaju, ali i u SAD čiji predsednik je zapretio da će Amerika intervenisati. Mnoge države su pozvale svoje građane u Iranu da napuste zemlju.
Poraz od Bajerna u Minhenu (85:78) nije prošao bez posledica u taboru Panatinaikosa, a Ergin Ataman još jednom je pokazao da ne ostavlja prostor za opuštanje ni posle napornih putovanja.
Italija je odbila da se pridruži evropskoj misiji na Grenlandu, a ministar odbrane te zemlje Gvido Krozeto otvoreno je ismejao tu inicijativu, dok rastu tenzije između Evrope i SAD zbog namere američkog predsednika Donalda Trampa da zauzme to arktičko ostrvo.
Ministar spoljnih poslova i trgovine Mađarske Peter Sijarto, po pitanju namere Srbije da poveća vlasnički udeo u NIS-u, naveo je da je to matematički moguće, ali da će detalji biti prepušteni MOL-u.
Italija je odbila da se pridruži evropskoj misiji na Grenlandu, a ministar odbrane te zemlje Gvido Krozeto otvoreno je ismejao tu inicijativu, dok rastu tenzije između Evrope i SAD zbog namere američkog predsednika Donalda Trampa da zauzme to arktičko ostrvo.
Čečenski lider Ramzan Kadirov objavio je novi video u kojem odbacuje medijske navode da mu otkazuju bubrezi, tvrdeći da je njegovo zdravstveno stanje potpuno stabilno.
Novi policijski i medicinski izveštaji otkrivaju da je Rene Nikol Gud (37), majka troje dece, pogođena sa najmanje tri, a moguće i četiri metka, nakon što je agent američke imigracione službe (ICE) pucao na nju dok je bila u automobilu u Mineapolisu.
Pet muškaraca optuženo je u Poljskoj za učešće u ruskom planu sabotaža i slanja eksplozivnih paketa u Veliku Britaniju, SAD, Kanadu i na druge destinacije, saopštili su danas tužioci. Oni bi mogli da dobiju doživotne zatvorske kazne ako budu osuđeni.
Majkl Vartan, nekadašnji holivudski zavodnik, koji je igrao sa Madonom, Dženifer Lopez i Dženifer Garner, pojavio se u javnosti prvi put nakon dužeg perioda, a ljudi su u šoku kako sada izgleda.
Poznati španski pevač Hulio Iglesijas odbacio je optužbe za zlostavljanje koje su protiv njega iznele dve bivše zaposlene, ocenivši ih kao "apsolutno netačne“.
Serbian President Aleksandar Vučić said today that he is confident Serbia will find a solution and accelerate its path toward the EU, adding that he is not boycotting Members of the European Parliament, but that they have shown great disrespect toward Serbia.
As Donald Trump threatens to use the U.S. military to seize Greenland, European officials and diplomats have begun quietly voicing a previously unspoken thought: what would it look like to strike back at Trump?
In the Arctic mountains of Norway, British Royal Marines are training in extreme conditions for a potential war with Russia, the Brussels-based portal Politico reported today.
The President’s media adviser, Suzana Vasiljević, stated today that talks on the takeover of the Russian stake in NIS have reached the final stage, and she expects negotiators to send the final document to the U.S. OFAC by the end of this week.
Komentari 6
Pogledaj komentare